| NinaY a întrebat:

Ajutor! Sunt cu un baiat de 4 ani si jumatate, dar, dupa tot acest timp, am inceput sa ne certam tot mai des din cauza faptului ca el s-a racit.Nu mai vorbeste cum vorbea inainte, cand il intreb daca ma iubeste spune ca nu stie, nu ma mai alinta, si ba chiar nu a mai iesit cu mine de vreo luna sad Mi'e dor de el, si nu stiu ce sa fac.Cand ii spun ca s-a racit si ca nu mai e la fel, el spune ca nu i se pare... i se pare ceva normal modul in care se poarta cu mine.Se poarta de parca as fi o fata normala, nu iubita lui pe care o iubeste.Stiu ca ma iubeste, dar nu o mai arata, nu mai e la fel crying!
Ce sa ii spun, ce sa fac sa il fac sa inteleaga ca nu va ai merge in ritmul asta prea mult, ca el greseste si ca ma simt singura si trista mereu din cauza lui? Stie ca as face orice numai pentru a fi cu el si ca il iubesc, dar...Nu stiu ce e in capul lui!
apropo am 15 ani (asta daca va intereseaza).
Please, ajutati-ma! fundita...

Răspuns Câştigător
| Miha a răspuns:

Pai nu inteleg ce te stresezi atat?>e un simplu baiat si daca ar fi sa termini relatia nu ar fi din vina ta si a luiwinkingdaca el s-a racit de ce nu o faci si tu? in plus ce te face sa crezi ca el te iubeste chiar si daca se comporta asa cu tine... dupa parerea mea relatia voastra a luat sfarsit daca numai comunicatistraight face
un sfat ca de la fata la fata:treci peste, cu siguranta el s-a plictisit totusi inca mai sunteti copi iar el fiind baiat are nevoie de mult mai multe ca tinestraight face

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Dragostea adolescentina nu este vesnica, mai ales una care a inceput la 11 ani, cum este cazul tau. Tinerii sunt doritori de experiente noi tocmai pentru ca trebuie sa cunoasca viata.Prietenul tau s-a plictisit probabil, fiindca relatia a devenit monotona. Tu accepta asta si adopta o atitudine de indiferenta. Daca te mai iubeste, te va cauta. Daca nu, lasa-l liber, iar tie iti va iesi in cale o noua iubire.

| Dy3nutzza a răspuns:

Draga mea, te inteleg perfect prin ce treci. Deoarece tu te-ai''combinat'' cu prietenul tau la o varsta foarte frageda si el te-a ''modelat'' cum a vrut el. Adica te-a invat ce este mai ''bine'' pentru el si este nasol deoarece tu tii foarte mult la el si crezi ca daca va ve-ti desparti nu vor mai exista baieti in viata ta care sa te iubeasca mai ales daca ai si ''facut-o'' cu el. Daca tu il iubesti si crezi ca merita incearca sa fii tu mai dragastoasa cu el si daca vezi ca el isi va schmba comportamentul ramai in continuare cu el/ Daca ramane acelasi'' nesimtit'' imi cer scuze ca- l fac asa dai papucii. Stiu ca nu poti face asta asa usor deoarece tu chiar tii la el enorm banuieschappy dar trebuie sa intelegi ca nu se termina lumea fara el. Daca vrei sa mai vorbim pe tema asta lasa-mi id tau si te voi contacta si iti voi impartasi intamplari asemanatoare prin care treci tu dar autoarea am fost eu si am suferit enorm. Pana la urma nici un barbat nu se naste perfect dar noi femeile trebuie sa fim istete si sa stim sa-i modelam dupa noi. Pup si sper ca te-am ajutat.:*

| BuBuLiiNa :x a răspuns:

O metoda simpla folositha de multiwinking care merge big grin.arata`i indiferenta. da asta nu`nseamna neap. sa te comportzi ca si el. Nu`l lasa sa creada ca nu-l iubesti, fii uh insatsi si nu m`ai planje straight face love struck