| anonim_4396 a întrebat:

Bună, prietenul meu nu mai este apropiat de mine, ba chiar astăzi am vb 30 min, și mi-a zis sa stau 2 min și ma suna, dar numai sunata am fost.Nu prea mai ma cauta și este necomunicativ. CUM AS PUTEA SA II ARAT CA NU MI PASA,SA IL FAC SA IL INTERESEZE MAI MULT? Poate sunt și eu sufocanta, dar mi-as dori sa vb cu mine si sa ii pese. Doresc niște sfaturi va rog, și chiar sa îmi spuneți cum ma pot comporta cu el? Dacă spun ca ma culc la 20, est eu soluție sa îl fac sa ii pese?

11 răspunsuri:
| MAIA18 a răspuns:

Cu cat esti mai ocupata si mai indiferenta cu atat iti acorda mai mult atentie! Nu il mai suna tu lasa-l pe el sa te sune!

| AlexIm123 a răspuns:

Dragostea cu sila nu se face
Daca te iubește și așa, ar trebui sa te caute și el și să faceți efort amândoi în relație, pentru că, comunicarea Intr o relație e cea mai importantă, daca nu exista comunicare, relația se duce. Iar legat de chestia cum sa i arăți că nu ți pasă, tratează l cu indiferență, iar dacă i pasa o sa l deranjeze schimbarea ta și poate se schimbă happy, daca nici așa nu merge nu te merita, crede mă
Pana la urmă o viață avem și trebuie trăită cat mai frumos
O zi frumoasa ✌️

| Hammurabi a răspuns:

Dacă nu-i pasă de tine, de ce te-ai mai strădui și te-ai mai agita pentru el? Nu vei rezolva nimic.
Nu e ca o mașină stricată pe care s-o repari.
Lasă-l și caută pe altcineva.
Altfel, îți vei face singură viața nasoală.

Răspuns utilizator avertizat
| DARLINGx a răspuns:

Probabil nu simte nimic față de tine, și nu te iubește, eu îți recomand să îți cauți alții prieteni, etc. care să te iubească, să nu îți bată joc de tine. Ori pe site-uri de dating, ori de prin apropiere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă îi spui că te culci la ora 20 nu o să te mai caute deloc.

El la ora aia abia are chef de vorbit cu tine sau de ieșit cu tine afară.

El sigur nu se culcă la ora 20.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai 12 ani? Da si tu mai multe detalii. Suna cam sufocant ce zici tu aici. Nu trebuie' sa va sunati unul pe altul sa comunicati celuilalt de fiecare data cand mergeti la buda...

| darrio2007 a răspuns:

Daca ii arati ca nu iti pasă, posibil sa nu te mai caute deloc. Mai ales ca spui ca esti sufocanta.

| Amethyst01 a răspuns:

Poti rezolva asta doar comunicand cu el. Spune-i ce te deranjeaza si rezolvati problema impreuna. Ajungeti la un compromis, pentru ca niciodata nu te vei potrivi 100% cu cineva.
Daca totusi se arata a fi nepasator in continuare, fara intentia de a imbunatati situatia, mai bine te desparti de el.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Poate totusi tu gresesti aici. Poate doresti prea mult control.

Oricum ar fi, ideea este ca va trebui sa o iei de la capat, cu un altul.

Fericirea ta tine doar de tine. Decizi si incerci altceva, sau te complaci in prezenta situatie tine cum ziceam doar de tine.

Un nene mare zicea ca tu esti arhitecta propriei tale nefericiri. Crezi ca e adevarat?

| Together a răspuns:

Ai putea sa nu-l mai cauti 2 zile sa vezi cum face. Te cauta el sau se bucura de liniste?

De cat timp e relatia?