| ColorfulRainbow a întrebat:

Momentan ma preocupa o problema grava. Nu stiu ce am din ultima vreme imi pasa foarte mult de parerea oamenilor, de ce cred cunoscutii despre mine, ce spun despre faptul cum arat si ma rusinez un doi, ma simt mica in fata lor.
Nu mai suport crying asa nu pot trai cum mi-as dori eu.
Va roooog dati-mi sfaturi sad.

3 răspunsuri:
| Mysw a răspuns:

Salut! Daca vrei sa fii fericit cu adevarat ar fi bine sa nu asculti ce cred ceilalti despre tine. Cel m-ai bine fii cum iti place, fa ce vrei tu sa faci. Eu iti recomand documentarul ''The Secret'' care te va ajuta mult daca il inelegi, chiar in acest documentar este un caz asemanator cu al tau. Vizioneaza-l si incearca sa faci ce iti zice si apoi da-mi te rog un mesaj daca te-a ajutat sau nu. Mult succes!

| 789456123 a răspuns:

Sal, ar trebui sa ignori tot ce se spune la adresa ta ce nu iti pica bine, trebuie sa fi tu insuti mereu, sa faci cea ce iti place, sa te imbraci cum iti place, conteaza sa te simti tu bine, de exemplu daca te imbraci intr-un fel si iti place iar cineve iti spune sa te schimbi ignori atata timp cat tu te simti comfortabil, eu ignor ceea ce nu imi face bine asa ca fa si tu la fel.

| Mirodenia a răspuns:

Buna Blackrainbow, este normal pentru adolescenta sa tii cont de parerea celor din jur, chiar si oamenii maturi sunt influentati de asta. Si eu am trecut prin asa ceva, mi-era rusine sa intru intr-o incapere, sa deschid discutia si multe altele. Am infruntat aceasta teama care ma deranja tare si am inceput sa ma uit eu la oameni, azi mai timid, maine mai cu curaj si uite asa a venit o zi cind nu m-am mai temut. Sa-ti placa de tine, fiecare suntem unici, frumosi, sanatosi si ne iubeste Dumnezeu. De ce plingi? Ia o hirtie si scrie ce e frumos in viata ta, doar asta, nu si lucrurile care ti se par negative.Vei vedea ca sunt multe...

Succes, nu te lasa!