| Daysukki a întrebat:

Creca m-am tampit! pe bune, in ultima perioada nu-mi place mai nimic. nu-mi plac oamenii care-i vad.lucruri si tot tacamul, nu-mi plac nici macar baietii care au 10 la frumusete so zic sincer, ca stiu destui, nu -mi place cum se imbraca fetele sau altii cum is fac parul. nici de mine nu-mi place! daca imi sta bine nu-mi place daca imi sta rau ma doare-n ***, nu-mi pasa de nimic. stau si imi imaginez ca am cancer si mor odata. uneori chiar imi doresc sa am cancer. imi uras parul, corpul tot. unii zic ca arat bine si sund frumoasa. dar tot cred ca m-am tampit. adica am defecte si tot asa ca toti avem dar cand ma uit in oglinda. imi vaz fata si tot, vad ca nu sunt urata si chiar din contra, dar ma urasc pur si simplu. nu stiu nu-mi place NIMIC. creca sunt redusa mintal sau ceva ca nu-mi explic. la scoala stau separata de lume si cat mai retrasa. nu-mi place sa rad dar nici sa plang. nu pot sa-mi imaginez ca cineva ar putea iubi asemenea creatura! sunt un monstru. uras absolut tot si nu-mi place nimic. absolut nimic.sunt mereu absenta, traiesc doar in lumea mea. de asta mi-as dori sa am cancer. ca sa-mi cada parul sa stau intr-un spital, sa nu ma vada nimeni si sa nu vad pe nimeni.si asta nu e acum e din totdeauna. colegele mele imi ziceau cas emo. dar nu e asa pentru ca nu sunt, nici macar nu seman cu un emo. si ele tot imi spun ca eu sunt mereu suparata pe toate. dar nu sunt suparata pur si simplu nu-mi pasa de nimeni. gandesc mereu negativ. sunt un monstru. si toti se uita la mine de parca as fi dracu'. imi vine sa plang cand imi spun :ce frumoasa esti. eu stiu ca nu e asa pentru ca mie nu-mi place. singurul lucru care-mi place e cerul. cred. ce sa fac as drea sa ma culc si sa nu ma mai trezesc si ma doare-n *** daca imi spuneti sa ma duc la psiholog sau cred ca nu-ti doresti asta, si tot asa, nici nu stiu ce sa mai spun. voi ce credeti? nu ca mi-ar pasa vreun pic. de fiecare data cand incearca sa-mi schimbe careva parerea, ma inveselesc zic ca a fost doar o perioada a mea si gta. dar acest sentiment este doar pe moment. dupa iar imi vine sa mor. am incercat sa ma arunc pe geam dar sunt prea fricoasa. mi-e frica de durere. sunt cea mai proasta persoana. cea mai tampita si negativista posibila. daca as muri doar fam mea mi-ar duce dorul. cea mai buna prietena a mea zice ca vine ca ii e dor de mine. dar nu vine la mine. ce prietena am si eu. ah! sunt un monstru. daca as avea cancer ar fi perfect oricum in durerea ma simt ca la mine acasa

Răspuns Câştigător
| MoRtY a răspuns:

Buah! tu clar ai inebunit.si uite ca sa iti fac in sac NU O SA AI NICIODATA CANCER! Esti cea mai frumoasa fata(desi ai aceasta parere despre tine). Vreau sa iti spun ceva:intr-un timp si eu eram la fel ca tine, pana mi-am dat seama cat de scurta e viata si cat de frumoasa e. Daca tu spui ca iti place cerul, gandeste-te, daca ai fi bolnava nu il vei mai putea vedea niciodata(doctori te vor tine inchisa), trebuie sa iesi din aceasta stare, pur si simplu nu vezi ca te distruge psihic.Eu am fost mai rau decat tine, pana am descoperit ce inseamna sa apreciezi cu adevarat frumosul.Nu inteleg de ce ai devenit asa negativa? deci vreau si eu o poza cu tine sa vad cum arati, sa stiu daca am gresit. Daca ceialti iti spun ca esti frumoasa, de ce nu accepti pur si simplu complimentele.Trebuie sa iti faci o parere mai buna despre tine mai intai, iar apoi vei trece peste aceasta faza.
PS:sa nu cumva sa te omori! Deci promit ca vin dupa tine! ai grija de tine pa-pa>big grin

3 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Stii ce inseamna sa ai cancer? stii cum e sa iti cada parul? sa vomiti, sa fi alba ca varul la fata? sa iti vina sa mori de dureri de cap in fiecare dimineata, sa fi mereu obosita sa ai ameteli sa nu poti face nimic ajungi sa stai in pat sa te ingrijeasca cineva? sa faci chimioterapie?
tu nu stii cum e...de-aia zici asa. speram sa nu-ti ia in Dumnezeu in seama prostiile de le spui.si ceilalti? care ar face orice sa scape de boala asta? prin cate am trecut noi si tu... tu iti doresti! nu stii cum e sa te duci sa faci transplant de maduva, sa cauti donatori si sa stai cu sufletul la gura.ca sa ce? nici macar nu te vindeci definitiv.ai toata viata marcata
revino cu picioarele pe pamant, du-te la psiholog, fa ceva cu tine
cu siguranta nu esti un monstru, vorbesti in necunostinta de cauza.
tie ti-ar trebui sa te ia frumos cineva de manuta si sa iti arate cate nenrociri sunt pe lumea asta.
poate mai zici atunci
http://bebesmen.blogspot.com/2009/01/mailul-anului.html

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Pentru tot ce zici tu aici există un motiv bine stabilit. Ar trebui să începi să ai mai multă încredere în oameni în general. Cu siguranţă a fost un fapt care te-a făcut să o pierzi şi fără să îţi dai seama, s-a agravat tot mai mult. Poate eşti mai diferită, poate ţi-ai dat seama de ceva ce nu mai ştiu alţii, atunci foloseşte acest lucru în scopul tău şi nu împotriva ta. S-ar putea ca tot ce simţi să fie doar un strigăt de ajutor, care, dacă va rămâne tot aşa, va rămâne fără răspuns. Nu mă voi mai lansa în diferite teorii, oricum îţi vor fi inutile. Te sfătuiesc doar să mergi la psiholog, ceea ce simţi tu vine din inconştient şi cam nimic din ce îţi spunem noi nu ştiu cât de mult te-ar ajuta.

| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Salut, si eu am avut aceasta problema, ma certam cu toata lumea, ii injuram, imi doream sa mor, ma uram pe mine insami mai mult de cat pe cel mai mare dusman al meu. Dar am rezolvat toate problemele cu mine insami si acum ma bucur ca traiesc, crede-ma e cel mai minunat dar primit de la Dumnezeu! P. S dyanna are foarte mare dreptate tu nu sti ce inseamna sa ai cancer si sa suferi ca si oamenii care au. Sper sa iti rezolvi toate problemele si nu m-ai gandi asa...Bafta!