| MonyMoniq a întrebat:

prietenul meu spune ca nu sunt deschisa cu el, si de aceea nu ne merge relatia! Eu chiar nu inteleg cum vine asta, pentru ca vorbesc cu el si asa, dar...ma puteti ajuta va rog?

11 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Deschisa poti fi atat prin vorbe cat si prin fapte!
Vorbe : vorbesti mereu cu el,orice,orice ce ti-ar place,orice ce ati putea face impreuna,planuri de viitor!
Fapte: arata-i cat de mult il iubesti si ca iti doresti o relatie frumoasa,cu cat mai mult viitor posibil!
Poate il roade ca nu ii areti ca il iubesti, ca vrei o relatie frumoasa de la el, ca nu te poate citi, ca nu te poate intelege, ca nu stie ce vrei intr-adevar de la el de la viata!
O noapte buna iti doresc!

| MonyMoniq explică (pentru IloveME):

Cum sa-i arat ca il iubesc si ca vreau o relatie frumoasa? Eu cred ca le-am facut pe toate! big grin

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Într-o relaţie nu este întotdeauna uşor să discerni care sunt necesităţile celuilalt. De aceea, o discuţie sinceră despre ce aşteaptă fiecare de la celălalt poate fi binevenită.
Cele bune!

| MrAnderson a răspuns:

Draga Monica

Sa vorbesti cu el, asa...nu inseamna neaparat ca esti deschisa.
De fapt, poti sa fii deschisa fara a spune prea multe cuvinte.
Recomandarea mea e sa purtati o discutie serioasa, si sa va spuneti reciproc ce va macina sufleteste, si sa incercati sa va ajutati.
Altfel, relatia nu va dura prea mult.

Cu stima,
Neo

| OnlyTheScript a răspuns:

Ciudat.mie imi zice ca sunt prea directa si ca il speriilaughing

| LovelySmile98 a răspuns:

Buna,pai daca iti spune asta inseamna ca vrea sa iti arate ca poti avea inceredere in el..deci spune-i "tot ce ai pe suflet" nu ocoli cuvintele, poti avea inceredere in el.
P.S nu-i spune chiar totul ca pana la urma se va plictisi de asta

| AndruCriistina a răspuns:

Acum depinde si cat timp aveti impreuna si la ce se refera el cand spune ''deschisa''winking. Daca ai mare incredere in el si ii spui ca il iubesti trebuie sa ii povestesti ce ai pe suflet ce te doare de ce esti suparata etc. Daca nu se refera la incredere si il vezi mai rece cu tine si mai distant inseamna ca vrea sa rupa cu tine.Dar tu poti sa vorbesti cu el si sa il intrebi foarte clar la ce se refera cand spune ca nu esti deschisa cu el...winking Sper ca te-am ajutat :*

| AddeLinna a răspuns:

Pai depinde ce intelege el prin "deschisa". Daca esti prea deschisa o sa iti zica dupa o perioada"da chiar nu ma intereseaza chiar tot ce faci". Poate vrea sa fi deschisa pe plan emotional. Sau nu stiu. Poate vrea sa abordati mai multe teme. Teme care sa-l intereseze si pe el: masini, sport, natura, filozofie, filme, muzica etc. Nu stiu? Intreba-l pe ce plan vrei sa ii fi mai deschisa si incerca sa te comformezi la cererile lui. Asta daca face si el un sacrificiu pentru cererile tale.

| Mamboo a răspuns:

La pantaloni? sau in ce sens deschisa?

| dip3dip a răspuns:

O relatie nu e mereu numai lapte si miere. Exista momente in care lucrurile devin neplacute, iar comunicarea este singura modalitate prin care pot fi depasite momentele dificile.
Cu toate ca nu ar trebui, in orice relatie exista secrete sau lucruri pe care partenerii prefera sa le tina ascunse unul fata de celalalt. Acelea sunt subiecte despre care un cuplu ar trebui sa poata discuta liber, deoarece abilitatea de a comunica sincer cu partenerul de viata este cea care demonstreaza o buna dinamica insotita incredere, adica reteta unei relatii de succes.

| lina777 a răspuns:

Salut...parerea mea este, ca tu prietenului tau nu trebuie sa i te dechizi mai mult decit consederi tu ..trebuie sa ai si tu secretele tale, nu e necesar sa i te deschizi complet.