| IubesteEa a întrebat:

sa va spun eu un baiat care nu mai imi place, eu am iubit si il iubesc mult (si baiatul asta care mi-a placut inainte nu ma baga deloc inseama nici acum)i-am trimis mesaj pe facebook sa vorbim ca am nevoie de ajutorul lui si a zis ca abia a intrat apoi era pe mess i-am lasat mesaj cu ce face si a zis bine tu dupa am vorbit ce am vorbit si i-am zis ca am iubit si face el ai iubit si eu nu stiu? 1.de ce a zis asta? apoi tot zicea sa imi vad de el, si l-am intrebat incerci sa ma faci geloasa nu? si face el ca da, i-am zis despre iubitul meu si a zis bine si eu ma vad cu cineva 2.incerca sa ma faca geloasa nu? ca el mi-a zis ca nu are pe nimeni si il cred:d a fost mereu sincer cu mine si e apoi am scris ca plang si face el de ce plangi dragut-o 3.de ce? si i-am zis ca am pierdut persoane dragi si a zis ca nu am pierdut ca pe el nu l-am pierdut 5.de ce a zis asta? 6. voi ce credeti? 7.ce sa fac? dau funda la cel/cea care a raspuns la toate intrebarile si pe rand va rog help! mersi dau funda!:*aa si de fiecare data cand ii ziceam ca am iubit facea de parca e gelos zicea intruna sa imi vad de el etc (desi el mi-a zis ca nu ma place si am suferit mult dupa el, acum am iubit 6. s-a intors roata nu?
Si ieri cand am vorbit cu el ma rog el ma mai ignora uneori si i-am zis ca ma deranjeaza si a zis ca nu ma ignora, asa m-a intrebat cu cine mai sunt 7.de ce? si i-am zis singura dupa am scris la status te iubesc marius si el a zis si eu il iubesc pe marius 8.la ce s-a referit? apoi am pus emoticonul de ras si a iesit 9. oare de ce? va rog am mare nevoie sa raspundeti la toate!:* scuze de gramatica:d

Răspuns Câştigător
| MeeJenn a răspuns:

Da, te-ai cam grabit si nu am inteles totul foarte bine, dar o sa incerc sa te ajut. sa-ti raspund la intrebari mai intai:
1. poate ti-a raspuns doar ironic avand in vedere faptul ca ai spus ca te ignora si a ramas putin surprins cand i-ai spus tu ca ai iubit. poate a gandit: "oare de ce m-ar interesa pe mine asta?!"
2. poate nu incearca sa te faca geloasa si doar iti spune sa mergi mai departe fiindca el a facut-o deja
3.de ce ce? te miri ca ti-a spus "draguto"? nu stiu ce sa spun despre asta. poate asa simte sau poate doar te ironiza.
4.ai sarit peste 4 happy
5. poate pentru ca el stie ca tu tii la el si ti-a spus ca pe el nu l-ai pierdut.
6.sincer? te tii prea mult dupa fundul lui. adica el ti-a spus ca nu tine la tine in felul ala iar tu tot incerci ceva ce pare imposibil. de ce nu ramaneti prieteni pur si simplu? mai ales avand in vedere faptul ca tu ai si un prieten.
7. sa il lasi in pace. incearca sa nu-i dai atentie si poate asa o sa-ti dea el atentie tie.
ai pus 6 din nou: chiar nu stiu daca s-a intors roata sau nu fiindca nu vad in ce sens
ai pus 7 sin nou: poate ca intr-o anumita masura ii pasa.
8.nu vreau sa te supar dar aici chiar s-a comportat ca un marlan deoarece si-a cam batut un pic joc de sentimentele tale si de statusul tau
9.la fel ca la 8
poate am fost putin rautacioasa, dar daca nu inchei suferinta acum o sa ai parte de mult mai multa in viitor. am trecut si eu prin ceva asemanator si sunt aproape sigura ca lui nu ii pasa. si chiar daca iti vorbeste frumos cand are nevoie de ceva de la tine sunt aproape sigura c a apoi o sa-ti intoarca spatele si o sa te ignore. invata sa ii arati ca nu-ti pasa si ignora-l si tu!
Sper sa te fi ajutat! Bafta! kiss

6 răspunsuri:
| Xenya a răspuns:

1.Incerca sa afle daca ai prieten
2.da,incerca sa te face geloasa
3. vroia sa stie de ce pusesei acel emotic
5.a vrut sa te faca se te simti bine
6.a vrut sa te faca sa te simti bine
7.sa te hotarasi pe cine placi
7'.dorea sa stie daca esti intr-o relatie
8.se iubeste pe sine
9.si-a dat seama ca esti naiva si a preferat sa iasa
P.S Foartemulte greseli de exprimare si logica, aproape ca nu am inteles! Sa nu mai spun ca nu ai numerotat corect!

| Mirela77 a răspuns:

Doamne ce ameteala!
Tot ce inteleg este ca el tea bagat putin in seama si tu aproape ai lesinat!:-D:-D:-D:-D
Cel mai bine este sa nu il bagi in seama, daca intr-adevar te place nu va renunta usor.

| Anutza_Ana_1996 a răspuns:

NU se intelege nimic straight face, din 5 in 5 cuvinte unul il gresesti, bine ca iti ceri scuze thinking Mno si cat despre intrebarea ta, as spune sa faci ce crezi. NU te baza pe ce spun alti oameni.

| quiX18 a răspuns:

Nu inteleg un lucru... daca ai iubit de ce nu al lasi in pace? El nu ca e gelos dar vrea sa te uite.

| tedycrisstedycriss a răspuns:

Ok deci:
1.de ce a zis asta?
deoarece baietii sunt gelosi si nu stiu uneori ce zic.zic si ei asa sa se afle in treaba. oricum chiar daca nu mai sunteti impreuna cred ca mai ti putin la el si el la tine.happy
2.incerca sa ma faca geloasa nu?
probabil ca da, depinde la ce s-a referit, dar dupa cum ai zis tu DA incearca.
3.de ce?
te-a facut draguta'' inseamna ca el te crede draguta.happy
4.de ce a zis asta?
el se crede inselat...adica ca si cum el te-a prins cu altul ai inteles?
5.ce cred eu?
Pai...concluzia mea este ca el inca mai tine la tine..si chiar daca nu te mai place ca la inceput poate vrea sa te apere.happy
6. ce sa faci?
INTREABA-l! sau pune o prietena sa-l intrebe si iti zic sigur ca va merge..sau daca nu ai nici o prietena( cea ce e imposibil) intreaba-l.ce cerzi despre mine? de ce ma ignori? ma urasti sau inca mai ti la mine?happy asta trebuie sa faci.
a si faza cu el..nu stiu daca are iubita sau nu.dar nu ai ce sa pierzi daca il intrebi ..si orice baiat mai lasa o fata balta..mai ales pe mess:-J fundita plzpuppy dog eyes

| kassiana1200 a răspuns:

1.Eu cred ca nu prea ii convine ca tu sa fi cu altcineva 2.Cred ca da 3. Poate sa te amageasca sau ca tine la tine ca o prietena 5.Pai nu v-ati certat nu? 6.Cred ca vrea sa ai incredere in el 7.Ai putea sa mai scoti cv de la el vorbindu-i 6.Mai mult ca sigur s-a intors 7.Cred ca din interes 8. Poate ca nu mai avea ce sa zica sau sunt prieteni si el crede ca si tu il iubesti ca pe un prieten 9.O fi avut treaba sau poate credea cati bati joc de el... Fundita?