| Luiza_Si_Ema_Poenariu_2000 a întrebat:

Se apropie 8 martie, iar eu vreau sa ii fac un cadou fostei mele educatoare.O felicitare, mai exact.Nu stiu ce sa scriu, nu am absolut nicio idee. Aveti ceva idee? Va rog, e urgent.

3 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

"Un bun profesor este asemeni unei lumanari. El se mistuie pe sine insusi pentru a lumina calea altora".
Mustafa Kemal Atatürk

Vă mulțumesc pentru lumina pe care ați adus-o pe cărarea mea și pentru tot ce ați făcut pentru a mă ajuta sa fiu persoana care sunt astăzi.

Cu stima/respect/recunoștință/apreciere,
Elevul dumneavoastră,
(Nume, prenume)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scriei asa : Vreau sa va spun ca sunt un copil de pe stradă si ma bucur ca aveti probleme, dar cel mai fericit sunt că a-ți luat țeapă, ce bine mi pare că ai luat țeapă, ce bine mi pare că ai pierdut, că toate hainele ți au intrat la apă, că numai ai nimic din tot ce ai avut. Bagă textul.

| Justme32 a răspuns:

Să educi e lucru mare, ce necesită răbdare
N-am fost chiar așa rapidă, dar m-aţi judecat cu milă
Cele rele le-am uitat, cele bune le-am păstrat
Un gând bun și cate-o floare, draga mea educatoare