| SoniaNicoleta a întrebat:

Bună seara! Am 19 ani parinţii mei au zis ca vor pleca peste 3 ani în Anglia la muncă şi eu mai am un frate el are 4 ani şi nu au cu cine să îl lase cat sunt plecaţi şi au zis ca îl vor lasa cu mine cat ei sunt plecaţi.Credeţi, ca mă voi descurca sa am grija de el? Oare sunt o sora buna pentru el? şi aş vrea să va mai zic ca frăţiorul meu e foarte atasat de mine şi eu îl iubesc chiar daca e o diferenţă destul mare de varstă între mine şi fratele meu mama avea 48 de ani cand la nascut pe el

Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Da, te vei descurca.
Ideal era sa plecati cu totii sau mama sa ramana acasa.
Banii sunt importanti dar momentele alaturi de cei dragi nu au pret.
Sa speram ca se razgandesc, in caz contrar, esti o tanara de nadejde si cu siguranță vei face echipa cu fratele tau.
Toate cele bunehappy

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stai linistita, ca in UK este inca in functiune Brexitul, deci nu mai poate pleca nimeni cu traista in bat sa munceasca fara viza legala de munca, deci nu-i cazul sa te stresezi despre ceva ce nu s-a intamplat si sunt sase sa nu se intample niciodata.

| norisorulpufos a răspuns:

Vei fi cea mai bună surioară de pe planetă.
Da, te vei descurca, sunt multe mame la 19, 18, 17 ani si au crescut copii.
Dar va trebui să te asculte și să nu te supere.

| Sofrox a răspuns:

Este oribil faptul ca parintii au facut un copil si vor sa il lase cu tine. Nu tu l-ai facut, nu este responsabilitatea ta! Desigur ca te vei descurca dar o sa iti dai seama cat de nedrept este. Tu cand la 22 de ani o sa vrei sa inveti, lucrezi, iesi la date uri, petreceri, calatorii, sa ti traiesti viata… va trebui sa traiesti de parca ai avea deja copil. Imi pare rau sa aud asta. Nu este normal sa pleci din tara si sa lasi copilul in urma, ori pleaca toata lumea ori nimeni, banii nu ar trebui sa conteze.
Wish you all the best!