| AlexxinoAlexx a întrebat:

Buna seara, Am o problema in relatie de aceea ma adresez voua sa ma ajutati cu un sfat! Eu cu prietenul meu ne cunoastem de 4 ani iar de 3 ani suntem impreuna(nu suntem casatoriti)m-am inteles cu el sa plecam la mama lui in strainatate sa facem niste banuti, si a fost okey la inceput lucram impreuna toti la acel patron. dupa 1 an de zile patronul nu si-a mai permis sa ma plateasca pe mine si a avut ideea sa ma trimita la verisorul lui care avea deschisa tot acea afacere la fel ca el.si tot aceeasi munca o prestam, doar ca nu mai lucram cu prietenul si mama lui, eram doar eu singura cu familia lui.era nasol doar ca nu lucram impreuna doar ca era tot mai pe langa mama lui(mamos a devenit)la tot ce zicea ea, ce ziceam eu era asa le lasam de alta data, mai pe locul 2 cum se zice, si in al2lea an a decursc totul okey..se termina sezonul si de sarbatori am venit acasa cu toti, iar mama mea tot timpul ne urmearea la tot ce faceam unde mergeam etcsi mama lui facea la fel dincolo doar ca nu bagam in seama.
ps. {nu se prea intelegeau soacrele in general}problema e ca de sarbatori trebuia sa ma duc la el sa-l ajut acasa ca a ramas singur.mama mea nu vroia in ruptu capului ca is sarbatorile de craciun.trebuie sa ne pregatim singura numai ea si cu fratiorul meu mai mic nu se descurca ca asa e frumos asa e traditia,nu m-a lasat la el nici pentru cateva ore.I-am explicat prietenului ce si cum de ce nu ma lasa etcEl s-a suparat, si nu a venit in seara de Ajun la noi, a venit dupa a2a zi de Craciun,.A intrat in casa vorbeam una alta in bucatarie si se baga mama mea fara sa-i zic eu ceva sau el.
, si dintr-o data vine mama mea la el si spunesickDa acum se vine dupa 2 zile de Craciun? el nervos ca nu m-am dus la el, i-a spus inapoi catre mama meabig grina pe cine sa aduc la mine o curva'alta femeie nu pe iubita mea face el catre maicamea... dupa a iesit din casa sa nu mai continuie balamucul.Din acest motiv si pentru comportamentul lui nu vrea sa-l mai vada mama mea deloc.l-a facut tigan si in toate felurile cum isi permite el sa vorbeasca asa in zile sa sarbatoare la ea acasa e o jignire spusa la ea in casa! vrea sa ne despartim ca nu se comporta cum ar trebui la varsta lui7 ani diferenta intre noi este: El 35 eu 28.Mai adaug ce mi-a zis: Iubitul iti zice nu o sa gasesti altul ca mine, o sa regreti daca ma parasesti, etc, e un fel de narcisist? Promite multe dar nu oferă nimic.Mai sunt fete care nu primesc nici o amărâtă de floare in ziua de azi? Așa îi educă mamele lor să nu ofere unele chestii sau nu vor să investească in cele mai mici detalii într-o relație?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, iubitul ta este un narcisist, care te santajeaza, ca sa obtina ce vrea el, fara sa-i pese de tine. Probabil ca de aceea este si singur, fiindca nu a gasit inca o proasta care sa-l asculte in totalitate si pe el si pe masa.

Cauta-ti alt barbat, ca nu ai pierdut nimic, dimpotriva, habar nu ai ca sunt barbati mult mai buni si mai iubtori decat jigodia asta care te controleaza, manipuleaza si santajeaza.

7 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai mai intrebi? Lasa-l dracului, ca daca a vb asa, o sa fie si cu tine la fel mai in colo.
Gaseste altul.
Nu e narcisist, e smecher ca sa te manipuleze cum vrea el.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Yo, stai asa, mie imi da cu virgula. Deci:
1. Amindoi sinteti niste pampalai care desi nu ati facut ieri 18 ani puneti pe primul loc ce va zic mumele.
2. Nu ai specificat nimic de faptul ca nu ai primi nici o amarita de floare, informatia asta a cazut din cer la sfirsitul intrebarii.
3. Ce treaba are cum a fost educat de maica-sa, ca totusi la 35 de ani are mai bine de un deceniu de cand ar trebui sa fie pe picioarele lui. Daaar... din ce ai zis tu, inca e sub fusta maica-si.
Concluzia mea e ca fie deveniti amindoi adulti si va faceti un drum in viata DUPA ce discutati negru pe alb ce vrea fiecare de la relatia asta, fie spuneti "stop joc" inainte sa apara si vreun copil...

| relian a răspuns:

Mda, asta e, se mai intampla, asa la dus mintea, atit poate, atit face.Dar in ce tare straina ati fost?
Eu stiu de ce a spus el ce a spus, la voi, probabil, tu acolo lucind singurica cine stie cu cine ai flirtat, fara fum nu iese foc laughing si sa inchei, eu personal, nu am auzit femeie pelcata la munca in alte tari, singurica, sa stea sfinta, vorbesc aici de femei care au relatie, sot, iubit, etc, nu am auzit.Bine or fi si care au fost cuminti, dar ca idee eu nu am vazut, nici auzit, toate si-au facut de cap laughing

De tine nu stiu, dar banui ca tu fiind singura cu unde lucrai, cine stie cu cine ai stat la povesti.
Tu stii mai bine ce sa intimnplat.
Restu de flori ca nu iti aduce, si ca se poarta stiu si eu mai putin bine, cum am spus atit poate, ori cine stie ce gindeste, ori nu-i dai tu motiove destule sa iti aduca flori laughing

| Sophieka a răspuns:

Mai pe scurt, ori va luati si va vedeti de vietile voastre doar voi doi...Ori copilariti incontinuare si stati in drame.

| Sophieka a răspuns:

Sincer la 28 de ani si el la 35...Nu stiu cum de sunteti atat de imaturi dar in fine, asta e realitatea...

| hipotronic a răspuns:

Hei. În primul rând povestea sună ca și cum ar fi fost descrisă de o fată de 18 ani ci nu de o femeie de 28. Aceasta nu este o jignire la adresa ta și ca să te ajut e necesar să descriu întrebarea exact așa cum o vad. După care tot ceea ce ai descris aici arată clar pentru mine de ce niciodată nu aș vrea să implic familia în relația mea și cum aș putea scrie o carte cu argumente care să-mi susțină puternicul principiu. După care pentru mine e limpede ca o apă curată ce izvorăște pe un munte maestos că băiatul ăsta nu merită implicarea și dăruirea ta. În încheiere aș vrea să punctez un factor deosebit de important și anume că foarte multe probleme nu se rezolvă cu o întrebare și un răspuns așa că te invit să-mi trimiți un mesaj / felicitare cu un contact unde putem lua legătura ca să discutăm mai aprofundat despre asta. Mult succes!

| Bobbi1234 a răspuns:

De obicei omul face si ce vede acasa. Daca acasa a vezut un astfel de comportament sanse mari sa faca si el la fel. Si o persoana nu se va schimba niciodata pentru partenerul/ partenera lui. Se schimba doar daca el doreste asta. Asa ca atunci cand alegi pe cineva e bine sa stii de la inceput daca esti dispusa sa il accepti si defectele pe care le are. Aici e provocarea unui cuplu. Daca fiecare e dispus si poate trece peste defectele partenerului.