| nicol20 a întrebat:

Buna seara am si eu o intrebare am vazut pe un site ca noul cod de procedura penala 2012 va intra in vigoare la data 15 iulie 2012 conform monitorului oficial intrebarea ar fi mai exista vreo sansa sa se schimbe data intrari in vigoare a noului cod de procedura penala? ma scuzati ca pun intrebarea aici dar am nevoie de raspunsuri urgente

4 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Nu se mai poate. Daca a fost votat nu.

Răspuns utilizator avertizat
| BiuL a răspuns:

Ioi inca un Cod nou sa ne dea peste cap.
Exista sanse sa se schimba data, e suficient sa ne gandim la Noul Cod Civil, care trebuia sa intre in vigoare acum cativa ani.