| alinutsa88 a întrebat:

Buna seara,

Am si eu o intrebare.

Iubitul meu vrea sa ma duc la el sa stau la el fara ca ai lui sa stie pana gasim chirie ca sa stam amandoi si nu stiu ce sa fac mie ft frica si stau in doua, as vrea un sfat daca puteti sa imi dati.

O seara placuta.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| MiruD a răspuns:

Ce treaba ai tu cu parintii lui? Daca ai tai sunt de acord, nu ar trebuie sa te mai intereseze de ai lui.
Si du-te cat ai ocazia, o sa iti para rau, si o sa iti fie si dor de el!

| alinutsa88 explică (pentru MiruD):

Pai nici ai mei nu stiu nimica.

| MiruD a răspuns (pentru alinutsa88):

Off...pai atunci vorbeste cu ei. Sa vezi daca te lasa sa pleci la el.

| alinutsa88 explică (pentru MiruD):

Degeaba vorbesc cu ei.

| MiruD a răspuns (pentru alinutsa88):

Nasol. Trebuie sa il astepti. Atat poti face momentan.

| alinutsa88 explică (pentru MiruD):

Da. Cum sa il astept?

| MiruD a răspuns (pentru alinutsa88):

Pai nu e in strainatate? Asa am inteles..Scuze! big grin

| alinutsa88 explică (pentru MiruD):

Nu. Suntem in orase diferite. Nu e nimica.

| MiruD a răspuns (pentru alinutsa88):

Aaa..Pai daca nu sunt de acord ai tai, nu prea ai ce face. Nu poti fugi de acasa. Doar sa ii zici ca dormi la o colega...huh? ce zici? tongue Si dormi o noapte cu el... macar o data pe luna sa faci asta! happy Scuze ca te invat asta. Nu ar trebui. Dar stiu cum e sa stai fara cel pe care il iubesti, si parca ma simt eu aiurea cand vad ca nu puteti sa va vedeti rar.

| alinutsa88 explică (pentru MiruD):

Da asa stiu si eu cum e.

| alinutsa88 explică (pentru MiruD):

Pai asta e ca el nu vrea sa ne vedem doar o data pe luna. Ii este greu fara mine.

| MiruD a răspuns (pentru alinutsa88):

Imi imaginez, dar nu prea ai cum sa trezi peste cuvantul parintilor. Dar cati ani ai?

| alinutsa88 explică (pentru MiruD):

Am 25.

| MiruD a răspuns (pentru alinutsa88):

Nu cred. Si te comanda la varsta asta?

| alinutsa88 explică (pentru MiruD):

Pai sa crezi, cam da.

| MiruD a răspuns (pentru alinutsa88):

Wow. Atunci, fa-ti bagajul si pleaca. Daca zici ca ai 25 de ani, nu depinzi de ei. Poti munci sa te intretii si singura.

| alinutsa88 explică (pentru MiruD):

Pai asta si voiam sa fac acuma.

34 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica, stai cu ai lui in casa si ei sa nu stie?

| alinutsa88 explică (pentru suntserios):

Pt ca am mai stat cu el si s-a intamplat ca sa fiu bolnava si am venit acasa si ai lui acum nu ma mai vor si de asta el a spus asa pentru ca nu poate sa stea fara mine.

| suntserios a răspuns (pentru alinutsa88):

Eu tot nu inteleg, cum vrei sa stai in casa cu niste oameni si ei sa nu afle? dormi in dulap?

| alinutsa88 explică (pentru suntserios):

Nu dorm in dulap.

| anonimg a răspuns:

Sfatul meu este sa asculti de parinti. Nu iesi din cuvantul lor. Asculta-i, deoarece Dumnezeu iti cere asta.
Baiatul acesta nu este prieten cu adevarat. El nu stie ca ceea ce iti cere este un lucru rau; sau stie dar crede ca va fi bine si cum zice el. Va vedea la urma ca nu este asa. Totusi, nu-l lasa sa stapaneasca peste vointa ta. Baiatul care iti spune sa asculti de parinti acela te iubeste; si nu acela care nesocoteste vointa parintilor. Nu-ti face rau singura. Daca Dumnezeu ar fi socotit ca ai nevoie de alti parinti ti-ar fi dat altii; dar El ti-a dat paritii acestia: asculta de ei.

| Fatamuntilor a răspuns:

Unde sa stati? La el acasa cu parintii lui si ca fara ei sa stie? Tu esti minora?

| alinutsa88 explică (pentru Fatamuntilor):

Nu sunt minora

| Fatamuntilor a răspuns (pentru alinutsa88):

Atunci de ce graba asta de a va muta impreuna? Daca dragostea voastra e mare, cu sigurata ca veti fi impreuna si pe mai tarziu!
Cand amandoi veti avea servicii stabile, cu siguranta ca veti avea si cuibusorul vostru!
Pana atunci, fiecare cu parintii vostri.Si va multumiti cu intanirile voastre!

| alinutsa88 explică (pentru Fatamuntilor):

Pai nici ai mei nici ai lui nu sunt de acord sa mai fim impreuna si el nu mai are rabdare pentru ca nu ne am mai vazut de 3 luni deja.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Si unde mai exact te va tine sa nu afle parintii, in dulapu lui?

| alinutsa88 explică (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Nu in dulapul lui ci in camera lui.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru alinutsa88):

Pai si paintii lui nu intra deloc in camera lui? Da tu la baie nu te duci? Nu stiu, ma gandesc ca poti sa te intalnesti cu parintii lui oricand. Din intrebarea ta reiese ca el sta cu parintii lui.

| IuseinLavinia a răspuns:

Un sfat din partea mea, este sa asteptati sa faceti niste banii ca sa puteti sa plecatii cu chirie. Asteptati sa va gasiti un loc de munca si dupa aia va puteti muta impreuna. Si chiar sa stie si parintii vostrii care cred ca va vor ajuta in privinta asta!

| andreea8stanciu a răspuns:

Pai parinti o sa afle de exemplu, atunci ce faceti? Ramaneti amandoi in strada? :{

| alinutsa88 explică (pentru andreea8stanciu):

Pai poate nu o sa stie si nu cred ca ar fi in stare sa faca asta.

| andreea8stanciu a răspuns (pentru alinutsa88):

Pai atunci ai avut noroc...dar eu naș risca ( oricum e alegerea ta)winking

| BobyDoru a răspuns:

Du-te, n-are rost sa astepti. Poate se razgandeste dupa aia si vrea sa vina el la tine

| andrei48100 a răspuns:

Ai o varsta la care poti lua singura decizii! succes!