Întrebare recomandată | Beibiibeib a întrebat:

Am nevoie de un sfat! Cum sa fac sa iau alegerea corecta? Trebuie sa ma mut in alt oras pentru facultate iar iubitul meu este din acelasi oras cu mine. avem o relatie frumoasa si ne-am hotarat sa ne mutam amandoi acolo. Parintii mei nu stiu de el dar cred ca nu ma vor lasa sa stau cu el (pentru ca e turc). Mi-au platit chiria sa stau la un fel de camin.dar nu vreau acolo vreau sa stau cu el! Noi ne-am gasit chirie trebuie doar sa ne mutam. Ce sa fac? Imi e teama ca ma voi certa cu ai mei..imi e teama ca nu va merge relatia si ne vom certa. vreau sa stau si cu el dar nu pot mintii la nesfarsit,.si sa plateasca ai mei chiria acolo aiurea cand defapt eu stau in alta parte,.sad va rog dati-mi un sfat sunt disperata!

Răspuns Câştigător
| Me01 a răspuns:

Buna
Esti la facultate, esti mare si poti avea un iubit, asta nu ar trebui sa ii supere pe părinții tai, ar fi bine sa le spui adevarul si orice ar zice iei sa nu renunți la iubitul tau, asta daca ai încredere in el, de cât timp sunteti împreuna?

2 răspunsuri:
| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Stiu ca nu o sa iti placa raspunsul meu, dar o sa incerc sa te "sfatuiesc" cum stiu mai bine. In primul rand, spune-le alor tai despre iubitul turc. In al doilea rand eu zic sa stai acolo unde parintii tai platesc chirie, si nu la iubitul tau (e turc, scuze daca crezi ca sunt nepoliticoasa, sau ca iti bag de vine), dar fiind turc in general acestia cauta romancele doar pentru a iesi din tara lor natala si pentru a se culca cu cat mai multe. Si din cate am inteles turcii au mai multe sotii (nu este neaparat cazul tau ). Si sa revenim, daca el insista sa stai cu el eu zic sa nu accepti + ca parintii tai nu stiu. Mai bine le spui parintilor si sigur ei te vor sfatui cel mai bine.

| EviLL a răspuns:

Dupa parearea mea ar trebui sa mai astepti un timp pentru al prezenta parintilor tai pe iubitul tau, iar daca el se comporta frumos pe placul parintilor tai atunci ai sanse mari ca sa fie de acord cu ce v-ati propus impreuna.