| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara
Este vorba de un coleg de clasa, macho-ul visat de multe fete din scoala.In I tremestru am stat cu el in banca,ma facea sa rad,eu il ajutam la teme el imi lua apararea, etc. Dupa ce ne-a schimbat in banci diferite el continua sa se poarte cu mine ca un frate mai mare. happy

Totul era bine, pana cand a inceput sa-mi placa...

Zilele trecute era pauza si m-am dus la magazin, ca sa-mi cumpar ceva de mancare.Inainte de a iesi afara m-am uitat pe geam si am vazut ca era destul de insorit, asa ca nu mi-am luat geaca cu mine.Din momentul in care am iesit afara mi s-a facut frig, dar nu foarte tare.Colegul meu si inca 2 baieti din clasa erau in fata mea, el s-a intors si ma vazut.Ma intrebat daca nu-mi este frig si mi-a dat scurta lui...

Nu stiu ce sa mai cred. Dragostea mea scazuse dar nu definitiv, iar acum din nou imi place. x)

Se poarta atat de frumos de parca ar tine la mine ca la o surioara foarte zapacita.Il respect mult, dar gandul ca este inaccesibil si ca e un popular, iar eu sunt doar o tocilara ma intristeaza.

Intrebarea mea este urmatoarea : Ce pot sa fac? Am oare sanse sa-i plac?

Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Pai tu ce crezi? Crezi ca te mai alinta cu comportamentul lui daca nu simtea si el la fel. Poate o fi el macho, dar se poate sa fie mai timid la pasul final.

Răspuns utilizator avertizat
| IntrebariPentruFilme a răspuns:

Si eu m.am indragostit de o colega de a mea... era mai tot timpul langa mine si ma imbratisa sa ma strangea de brat... desigur ca ai sanse dar sfatul meu e sa nu ai o relatie cu un coleg sau colega... decat daca stii 100%, cate place

| Irina259 a răspuns:

Draga mea, eu zic ca ai sanse cu el. Dar mai dai 2-3 zile si vezi cum se comporta cu tine daca se comporta la fel de frumos cu tine ar trebui sa il intrebi daca ii placi. Dar daca zice ca nu ii place de tine sa nu te superi, e plina lumea de baieti. Funda?

| Ale222 a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa te duci la el si sa il intrebi daca si el simte ca tine.