| Georgi1824 a întrebat:

Buna seara, imi cer scuze de deranj, ma numesc Georgiana am varsta de 18 ani..in urma cu 12 ani ai mei sau despărțit, eu 7 ani am stat la tatăl meu, ca de la 14 până acum sa ma reîntorc la mama..de 2 luni ma cert cu mama mea și astăzi m-a dat afară din casă, ce pot face?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Du-te la taicatu el a fost mai omenos cu tine pentru ca nu te-ai plans de el deloc

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Din ce motiv te a dat afară? Doar este mama ta, cu ce ai supărat o asa de tare? Si daca ea te a dat afara nu poti merge la tatăl tău?

| mihai69 a răspuns:

1. să te împaci cu ea;
2. să mergi la o altă rudă;
3. să îți rogi tatăl să te primească, măcar pentru o vreme.
4. să ceri sprijinul autorităților.

| Sofer a răspuns:

Din ce motive v-ati certat? Încearcă sa te împaci cumva cu ea sau poți merge la bunica sau tatăl tău sa stai.

| oz_1736 a răspuns:

Gandeste la rece. Adolescentii au ideea ca ei stiu tot si conduc lumea, sunt rebeli, foarte razvratiti si iau hotarari inainte de a gandi urmarile (of Doamne, ce mi-e dor de zilele alea). E mama ta si nu cred ca iti vrea raul, dar daca totusi mama a facut ceva grav impotriva vietii tale, du-te la tata.

| Clarity a răspuns:

Scuze ca iti scriu atât de târziu, dar sper ca te-ai întors acasa.
Personal din ceea ce îmi spui eu cred ca va certați atata fiindcă nu sunteți obișnuite una cu alta dacă ați fost separate atata timp, mai ales in aceeași casa.

Încearcă sa înțelegi diferențele care le aveti și sa le accepți ca sa va fie mai ușor. Mi greu sa îți dau un sfat mai mult despre certuri fiindcă nu știu ce certuri ați avut.

Sper ca esti bine și te-ai întors acasa, ai grija de tine și încearcă sa te concentrezi pe lucrurile care ții le plac când ai timp sau sa incerci ceva nou.

| Konstantin2020 a răspuns:

Încearcă sa-ți ceri iertare și sa Asculți de ea(chiar dacă ai 18 ani). Asta este cea mai grea și singura soluție pe termen lung! Garantat!