| SANDREIH a întrebat:

Buna seara.
Imi dau seama ca problema mea nu se rezolva chiar aici punand probleme ci la un totul alt nivel(psiholog), dar chiar am ajuns la capatul rabdarii si puterilor mele.
Am 23 de ani,recent absolvit facultatea in vara si angajat tot de atunci, salariu bun si apartament.
Problema cea mai mare la mine este faptul ca intotdeauna simt ca nu sunt dorit nicaieri, ca ies in oras sau cu echipa la munca, chiar de incearca sa ma inteleaga, de fooarte multe ori tac si sunt si persoana rusinoasa,nu fumez, nu beau(nici bere), nu droguri(tongue) dar aproape toate fetele ma resping, niciodata nu voi fi acceptat de nicio fata, nu sunt urat, nu sunt gras, arat chiar bine si facut, am grija de mine,ma spal, nu sunt cocalar sau boschetar de genul, omul normal pe scurt.
Nu am incredere in mine, orice lucru gresit fie la munca sau acasa sau altundeva, ma demoralizeaza, recent am suferit o despartire si am zis ca imi pun capat vietii ca nu mai rezistam de atata singuratate si nici acum nu mai rezist, chit ca stau seara de seara cu prietenii pe skype dar toti au prietene, chiar am si refuzat un weekend la cabana impreuna cu echipa la munca din cauza aproape fiecare om de acolo venea insotit cu prietenu/prietena, doar eu si inca 2 insi mai erau single, un sentiment foarte neplacut.
Nu mai stiu ce sa fac sincer si daca continui tot asa si cu respingerile si singuratatea si neincrederea, pana in decembrie deja ma vad la stirile de la ora 5 si nu in gluma am zis asta sad.
Ajutati-ma cu orice sfat idee sad

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Problema e ca tu respingi situatia de a avea partenera, daca gandesti invers ai sa vezi ca vei gasi una sa te bucuri de viata cu ea. Mentalitatea conteaza aici. In + aia care au prietene mai devreme sau tarziu se vor desparti si ajung singuri ca tine sau o sa stea impreuna din obligatie asa ca te poti mandri ca esti singur si nu se foloseste niciuna de tine. Am avut perioade cand cautam si eu pe una sa impart viata dar uite ca Dumnezeu mi-a zis ca eu nu voi avea parte de asa ceva pentru ca sant cuurve, vor bani sa isi bata joc de oamenii buni ca mine si ca tine si uite acum imi practic meseria dorita de cand eram copil ma simt implinit o am pe maicamea si taicameu care ma sprijina in planurile care le am (sant divortati) dar tot stiu ca ii am pe ei si nu sant asa demoralizat. Propuneti sa iti cumperi o masina scumpa sa te tina multi ani, fa calatorii sa te bucuri ca vezi locuri noi mergi la parinti cu un cadou si ai sa vezi ca viata e misto, mai dai si tu 100 lei la o bunaciune si te rezolva (e mai ieftin asa laughing dar nu abuza si foloseste prezervativ) bucurate de serviciul tau.

| SANDREIH explică (pentru mgtow):

Multumesc pentru sfat happy voi incerca tot ce pot sa fac, chiar voiam sa calatoresc recent in Japonia dar trebuie sa strang bani pentru calatorie din pacate.

| SANDREIH explică (pentru mgtow):

Si tocmai aia e problema ca marea majoritate a fetelor sunt pitipoance care saliveaza dupa bani, iar fetele celelalte, ma refer alea normale cu cap si cuminte, ori sunt luate deja ori nu vor relatii.

| mgtow a răspuns (pentru SANDREIH):

Nu merita sa te plangi dupa ele, mai bine dai 25000 - 30000€ pe o masina si aia nu te va lasa pentru nimic in lume laughing ai apartament sau stai in chirie? Daca studiezi ceva de viitor si iti permiti sa lucrezi intr-o tara dezvoltata pleaca si formeazati viitorul ca in Romania nu prea merge

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Poti foarte usor sa iti gasesti o prietena. Cineva din anturajul tau iti poate face cunostinta cu o femeie.

| SANDREIH explică (pentru Ganea_Marian-Dumitru_1972):

Singurul anturaj ce il mai am este la munca, unde eu sunt cel mai mic ca varsta, 23, restul 25-26 in sus si nu cred ca fetele mai mari s-ar uita la mine sincer, fiind si mai mic, sunt si o fire linistita si chill.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Iti recomand cartea Poti sa-ti vindeci viata - Louise L. Hay, mai multe nu spun dar te asigur ca te v-a ajuta. Comanda-ti online de pe libris, e transport gratuit si livrare rapida

| AlexandruBotoaca a răspuns:

Ok. Nu incerca nimic de sinucidere NIMIC. NU TE DROGA AM SPUS NIMIC. Orice tentativa de sinucidere spusa la mai multi iti strica reputatia si o faci si mai RAU. Dar eu iti recomand sa te distrezi cu prietenii, Iubirea o vei gasi pe la un CLUB | Concert | Munca chiar, Eu iti sugerez chiar sa nu te sinucizi, Sinuciderea este chiar trista, am incercat si eu cand eram depresiv ( Perioada cand parintii mei erau in procesul de divort ). Chiar te rog eu frumos nu te sinucide.

| AlexandruBotoaca a răspuns:

Nu te sinucide te rog eu frumos. Chiar te ro geu frumos. Du-te si bucura-te de viata. Dumnezeu nu da viata degeaba. Depresia este un lucru rau. Si cu atat se extinde e si mai rau. Ca drogurile. Totusi iti recomand sa iesi cu Prieteni in CLUB | la concert. Poate gasesti o iubire si la job. Dar nu te sinucide nu te droga nu te imbata. Si orice tentativa de sinucidere face mai rau daca cineva afla de ea. Intreaba-ti mama, Tatal sau pe cineva din familie care a avut o prietena. Sau cum a procedat. Te rog frumos nu te sinucide.

| SANDREIH explică (pentru AlexandruBotoaca):

Singurul timp in care il mai am ca sa socializez este doar sambata si duminica, dupa munca in timpul saptamanii sunt la facultate si ciu ciu iesire oras sau altceva sad, nu m-am drogat si nu ma voi droga niciodata in viata asta cat voi trai.