| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara. Am 20 de ani si nu am avut niciodata o iubita. Cum as putea sa am? Problema e ca nu am nici eu incredere in mine fiind un om foarte sarac spre boschetar laughing). Nu stiu... Spuneti voi ce sa fac

43 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Incearca Facebook dating acolo prinzi toate natiile (daca ai servici nu esti boschetar) in caz ca puti poti sa zici ca da

| Elan a răspuns (pentru mgtow):

In online multe nu vor sa accepte pe oricine! Nu am incredere in femeii mai ales pe Internet!

| mgtow a răspuns (pentru Elan):

Asta e orice e posibil

| ania a răspuns:

Cauta sa fii cat mai harnic la locul tau de munca, poate te avanseaza sau intereseaza- te unde se fac cursuri de recalificare unde se invata meserii cautate( electrician, mecanic auto, la amenajar interioare) sau daca stii vreun mester bun in timpul liber roaga- l sate ia de ajutor, sa inveti ceva ce cauta oamenii.
In acelasi timp roaga- te pentru viitoarea ta sotie lui Dumnezeu, sunt si site - uri crestine unde sunt tineri care isi cauta paetener de casatorie, niste prieteni ai nostri asa s- au cunoscut.La 20 de ani nu ai pierdut nimic, tatal meu a cuniscut- o pe mama mea cand avea 30 de ani si peste 8 luni s- au casatorit si inainte a mai cerut doar unei fete prietenia si a fost refuzat.

| Elan a răspuns (pentru ania):

Tanar Si Nelinistit!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti trebuiesc milioane ca sa cuceresti o fata, doar vocabular frumos, respectuos si curat imbracat.

| Eisenheim a răspuns (pentru Violleta2022):

Cu tot respectul, sânt nevoit sa te contrazic happy nu-i pasă nici unei fete de vocabularul tau, respectul, curățenia, dacă ești pe jos și cumperi doar o pâine de la magazin nici nu se uită la tine

Răspuns utilizator avertizat
| Eisenheim a răspuns (pentru DavidMalin09):

Cu toții avem uneori răspunsuri mai bune alteori mai neinspirate,greșit ințelese,nu santem perfecți, dar împreună ne putem descurca, unii știu ceva ce noi nu știm, iar noi știm ceva ce ei nu știu, și uite-asa prin schimb de idei ne putem completă și avem mai multe șanse happy

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Eisenheim):

Ai foarte mare dreptate. Un baiat indiferent cat de bine ar arata, daca castiga 1500 lei pe luna ramane la mana dreapta. Pentru ca dupa 20-25 de ani deja incepe sa conteze statutul social tot mai tare.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Eisenheim):

Poate te referi la pitipoance, ca doar alora nu le pasa de nimic, ci de banii tai si cat mai multe distractii.
Dar ma gandeam ca vrei o fata cuminte, cu ceva in cap si in suflet, care este clar mai selectiva, de la vocabularul tau la comportamnetul tau.
Si totusi, 3 sferturi din populatia tarii nu au masini si uite ca traiesc bine merci, fara sa se planga ca nu au relatii, fiindca nu au masini.
Nu cauta altora motive, pentru ceea ce nu esti tu in stare.
Analizeaza-te, vezi care ar utea fii adevarata probleme cu tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Eisenheim a răspuns (pentru Violleta2022):

Da,cunosc chiar eu caz,nu are mașină,nici casa sta in chirie,salar cam o mie de euro net, deseori mai mult, deci da ai dreptate se poate și fără mașină happy bineînțeles, are și iubită, logic. Se pune acum întrebarea, oare ce vede la el dat fiind că nu are casa și mașină? De asemenea știu foarte multi care au mașină dar salar in jur de 1300 lei,respectuoși,curați,inteligenți, vocabular,tot,dar locuiesc la părinți și nu au iubita. Oare de ce? happy Apreciez punctul tau de vedere,însă fetele menționate de tine sânt un fel de floare de colt,rare și inaccesibile,dar nu neg faptul că totuși există happy cât despre mine mă analizez, și da, la fel ca mulți alții am și eu probleme cu grămada, unele unicat altele asemănătoare cu ale altora, pe care la fel ca și ceilalți incerc sa le rezolv happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru Eisenheim):

Parintii tai ce au vazut unul al celalalt?
Ca pe vremea lui Ceasusescu nici ai tai nu aveau casa si masina si totusi s-au casatorit si te-au avut pe tine. Crezi ca masina si casa sunt criterii care iti garanteaza fericirea?

| Eisenheim a răspuns (pentru Violleta2022):

Părinții mei erau la sat,aveau fiecare niste situații sa zicem foarte grele, ce au văzut unul la altul? Pe scurt cine se aseamănă se adună,apoi Ceaușescu i-a obligat sa vina la oraș le-a dat bloc și i-a băgat la lucru, cei mai în vârstă în mod sigur știu despre ce vorbesc happy apropo, eu apărusem deja, deci nunta era deja obligatorie laughing revenind în 2021, casa și mașina și banii deși nu garantează fericirea, sânt criteriul de selecție happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru Eisenheim):

Dupa mentalitatea ta, 3 sferturi din populatia tarii, care nu au masina si casa sunt sortiti singuratatii, asa-i?
Total gresit conceptul asta!

| Eisenheim a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu,nu sânt sortiți singurătății, și ei vor avea pe cineva, doar ca se vor alege cu ce rămâne happy fetele se vor trezi la realitate, nu se vor mai uita după bunuri și bani, iar băieții își vor da seama că fetele din reviste sânt făcute cu cu aplicații de înfrumusețare și au povesti fictivehappy de asta a ajuns populația țării îmbătrânită

| Violleta2022 a răspuns (pentru DavidMalin09):

Daca stau bine si ma gandesc, da, eram amandoi doi studenti saraci si nu aveam de nici unele pe vremea aceea, ca nici de mancare nu prea exista. Se manca la cantina studenteasca si se calatorea cu autobuzul sau pe jos, daca nu aveai bani de bilet.
Noi ne-am facut singuri tot, in timp, peste ani, cu dragoste, rabdare si sacrificii: casa, masini, bani in banca samd.

| Violleta2022 a răspuns:

Ahh, am uitat sa-ti spun: si nu cauta relatii online, ca acolo este peirdere de timp, multa minciuna si flirt.
Daca vrei o relatie reala, iesi pe strada, mergi prin magazine, viziteaza bibliotecile si gasesti mii de fete.

| Emma30555 a răspuns:

Dacă ai avea niște prieteni cu care sa mai ieși ți ar fi mai ușor sa întâlnești fete în mediul acela, este importanta socializarea reala sa ai un grup de oameni sau niște activități care sa te pună în legătură cu posibile iubite. Dacă ai un cerc mai mare ai șanse sa cunoști pe cineva din acel cerc de cunoștințe, dacă nu prea ieși și te duci doar la munca e un pic mai greu, doar pe online poți cunoaște și cred ca e un pic dificil fiindcă sunt mulți ciudați pe siturile de genul.

Răspuns utilizator avertizat
| Emma30555 a răspuns (pentru DavidMalin09):

Pai și ce răspunsuri puteam sa dam? Vad ca tu ști mai bine de fapt. Noi încercăm sa ajutam nu înseamnă că și reușim fiindcă realitatea e ca fiecare trăiește viata lui și da răspunsuri în funcție de el, e greu sa te pui în locul altuia mai ales ca nu ști prea multe detalii. Dacă e cum spui tu prioritatea ta poate ca nu e sa ți faci o iubita ci sa te pui cumva pe picioare deși sunt convinsa ca e greu dar dacă ești sărac sau ai probleme financiare grave nu înseamnă că nu poți fi sociabil și nu poți avea prieteni sau nu poți sa ți faci o iubita, poate chiar găsești o fata care sa te ridice ea dar pentru asta ai nevoie de niște calități, de o inteligenta emoțională, de un spirit plăcut, nu știu dacă ma înțelegi, am întâlnit oameni de genul tău în grupurile de rock, ei își trăiau viata cu bune și rele ce pot sa zic. Poate nu va fi mereu asa, ai 20 de ani esti tânăr la vârsta asta mulți își doresc aventuri nu relații sunt și băieți care vor ceva serios depinde de fiecare și de norocul fiecăruia.

| Elan a răspuns (pentru DavidMalin09):

Eu te inteleg este foarte greu sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aaa păi ii gata ești terminat, daca ești trecut de 20 de ani fara sa fi avut prietena, sunt șanse foarte mari sa ramai așa.
Subscriu la ce a zis Doamna Jasmina, nu incepe să arunci cu ura și frustrare spre femei, numai pentru că nu ai fost in stare sa-ti faci o prietena până la varsta asta, pentru că atunci chiar o sa ramai singur pe veci.

| iuliuscezar a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ești mai terminat ca el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut

Păi primul pas este sa iesi sau să încerci să cunoști pe cineva online

Al doilea pas să fii tu, pentru că dacă te arăți in cel mai mic mod diferit, după ce se va apropia, va fi dezamăgită ca nu esti cum ai aratat ca esti

După aceea dacă există chimie și mai mult decât atracție sexuală sau ceva mai puțin serios, vei avea o relație mișto

Mult succes!

| Elan a răspuns (pentru anonim_4396):

In online multe nu vor sa accepte pe oricine! Ori sunt false mai ales pe Facebook!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă ești boschetar ai tot timpul să cunoști femei pe stradă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și Ioana Tufaru și-a găsit iubit, ea fiind tot o boschetăriță. Asa ca continua să speri.

Răspuns utilizator avertizat
| Eisenheim a răspuns:

Atâta vreme cât nu ai bani poți să ai încredere în tine,cu atât ramai, cauta-ti ceva de lucru,nu ca să ai iubita,nu are rost sa te mințim fara bani șansele sânt extrem de mici,dar macar sa ai încredere în tine pentru inceput,sa poți spune :da, pot face și eu ceva neînsemnat, prost platit, dar pot happy apoi cu timpul în funcție de situație îți mai faci mici planuri, obiective realiste, pe care sa le poți atinge happy

| FOG92 a răspuns:

Cautati un boschetar de sex feminin, cred ca asta e singura ta solutie big grin, stai linistit sunt altii la casa lor care nu au atins o femeie pana la 30 de ani... poate le place parfumul de boschetar fetelor mai stii

| Eibogu a răspuns:

Totul va fi

| GusticelMititel a răspuns:

Ai un job? Daca nu, cauta-ti unul. Asa nu o sa mai fii sarac spre boschetar, ci doar sarac prost platit. laughing Poate ai noroc si te combini cu vreo colega de la munca

Răspuns utilizator avertizat
| Eisenheim a răspuns (pentru GusticelMititel):

Excelent ai spus,, nu o sa mai fi sarac spre boschetar ci doar sarac prost platit laughing iar colege de muncă ce sa zic, ghinionul nu are limite așa că poate au soț și lucrează în același loc laughing

| ValiSenzual a răspuns:

Iubirea te gaseste davide, nu tu pe ea semnat vale

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns (pentru DavidMalin09):

Cand faci 30 si nu gasesti atunci poti zice ca ai pierdut sperantele, inainte sa fac 18 am zis ca nu mai am sanse la ele si am muncit din greu in tehnici de agatat dupa a venit o masina sportiva am avut mai multe facilitati cu ele si acum le schimb la ocazie mi se pare bine asa decat sa revin la o cauza pierduta

| bupy a răspuns:

Vei ramane singur.

Iar asta e o problema in ansamblu cu generatia "moderna". Totul e dat peste cap; si fiecare sufera episoade depresive.

| Elan a răspuns (pentru bupy):

Unele femeii sunt foarte rele sad dar nu stiu de ce sad

| iuliuscezar a răspuns:

Acum ai?

| iusty580 a răspuns:

E ok boss, merge viata înainte