| doareu_5746 a întrebat:

Imi pare rau daca va deranjez, insa eu sunt noua pe aici, si vreau sa va spun ca am si eu o problema in legatura cu iubirea:
Deci...totul a inceput din ziua in care am mers in clasa la care era diriginta una dintre prietenele mamei mele pentru a mai ramane inca 1 ora in clasa la care era diriginta, fiind vorba ca imi voi face temele intre timp.(Copii din acea clasa sunt mai mici decat cei din clasa noastra cu un an)Diriginta lor a plecat pentru un timp din clasa si m-a lasat pe mine responsabila(eu trebuia sa ma asigut ca elevii care ramaneau dupa program, pentru ca nu toti ramaneau isi faceau temele si nu se jucau ca de obicei). cum a plecat diriginta in clasa s-a produs un haos total, iar eu tipam si bateam din picior ca sa-i potolesc pe cei care se prosteau pe acolo.Printre ei era un baiat blond cu ochii albastri care se tot fataia pe langa mine, iar eu nu stiam de ce(insa acum stiu)Pt ca se tot prostea si ma enervase deja am luat un creion de pe banca unei fete (care acum este o buna prietena) si am aruncat dupa el. ei,(asta a fost doar introducerea!)de atunci lui ii place de mine(de fapt cred ca i-a placut de mine de cand m-a vazut), oricum ar fi, de atunci prin toata clasa exista zvonul ca di mie imi place de el (pentru ca am dat cu creionul dupa el)(ce mai motiv!), ma rog de atunci cand ma intalnesc cu colegii lui ei mi se adreseaza cu,, ceau, iubita lui..." (nu-i dau numele) si acum recent am fugit dupa el (pentru ca m-a enervat)(iar el a considerat-o ca o dovada a dragostei mele)de atunci in fiecare zi vine la mine in pauza si imi zice chestii super dragostei despre,, noi"(si mie imi place de el, acum), insa mi-e teama ca daca as face ceva necugetat toata clasa lui ar afla apoi clasa mea apoi parintii, diriginta(oricat de mult as vrea sa fiu cu el nu pot accepta). Sper ca nu ati adormit pentru ca acum vine intrebarea, cea mult asteptata. Puteti va rog sa imi dati si mie un sfat.chiar ma aflu intr-o dilema uriasa si numai stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Tipul asta e intr-un fel ciudat, de-a dreptul genialthinking
Are o imaginatie bolnava(pff, nu sunt singuraworried) dar se vede clar ca tine la tine si la "voi". E prea mult spus dragoste dar e intresant de urmarit.Eu cred ca ar trebui sa ii dai o sansa.Pare simpatic si fii sigura ca te va suprinde mereuhee hee

6 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

E ok ce ti se intampla; e normal, asa am inceput toti, la varste diferite. Fii atenta la teme si cauta sa nu faci nimic necugetat pentru moment. Poate este bine sa te gandesti sa procedezi in asa fel incat sa fii confortabila cu tine.
Cauta sa vorbesti toate astea cu mama ta. Macar incearca. S-ar putea sa fii surprinsa cat de mult te poate ajuta. De obicei mamele sunt persoanele care fac orice pentru copiii lor. Sunt exceptii, dar putine. Faci cum vrei, fireste.

| SeNyS a răspuns:

Deci cand va aud asa, me enervati cumplit, daca va placeti reciproc ce sa mai astepti, ce temai gandesti atat la ce vor zice altii, traieste momentu' ca vei regreta mai tarziu!

| LittleandLiars a răspuns:

Buna nu vreau sa iti zic ce sa faci dar nu eu am o colega care acum 1 an sa cuplat cu un baiat mai mare decat ea cu un an de la aceeasi scola noi eram la etj. 1 iar el la 3 acum ne-a mutat si pe noi la acel etaj nu se salutau era o distanta intre ei cand ea a vrut sa se desparta pac el o scuipa injurao necajea colegii lui si statea in clasa toata ziulica venea ultima pleca prima

In fine tu fa ce vrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Bine ai venit printre noi! happy
Poi de ce-ti pasa de ce-ar putea crede ceilalti? Care-i problema daca rad? Va placeti reciproc si asta-i tot ce conteaza. Guri rele vor exista mereu. Plus ca daca va fi ceva serios, poti vorbi cu tipul sa le zica sa inceteze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi asa rau sa ai un prieten? si sa tii la el si el la tine? vaaaii de mine.pai daca e rau sa ai un prieten pune si te bate cu el, sa vada lumea ca santeti dusmani. vorbestei urat, jignestel. tu stii ce frica mi-a fost mie cand m-am insurat? ma gandeam ca toata lumea o sa afle ca o iubesc, si ca am cerut-o de sotie.si asa s-a si intamplat.deci de ce ti-e frica nu scapi.

| ancadarkangel a răspuns:

Nu inteleg de ce iti este teama tie de ce anume vor spune altii? Daca tie iti place de el si lui de tine nu sta pe ganduri din cauza celorlalti fa ce iti spune inima