| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, întrebarea este pentru gravidute sau mamici care stiu. Am 29 de sapt si bebe are 1 kg 600 ce ziceți, e în regula? Doctora nu mi-a zis nimic.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este perfect in regula, e o greutate normala. Ti-ar fi zis daca era ceva in neregula

| Andreeush a răspuns:

Este o greutate normala.

| ibaal a răspuns:

Felicitari!
Totul este ok. Cel mai mult va lua in greutate in ultimul trimestru de sarcina.
Si apropo,daca ai alte nelamuriri,nu ezita sa-ti intrebi doctorul, uneori trec peste, dar, fara rusine, intreaba! :*

| anonim_4396 explică (pentru ibaal):

Multumesc de multe ori imi este rusine sa o intreb pentru ca sala de asteptare este mereu plina si face totul in mare graba ca sa termine repede mi-a spus doar ca este mai mare cu 2 saptamani si ca o sa fac cezariana pentru ca eu sunt mica in bazin si de statura

| ibaal a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta cu cezariana...of!
Multi medici fac cezariana pentru ca se asteapta la mai multi bani,nah,e o operatie, vor sa aiba toate femeile programate, numa' sa nu rateze pe vreuna, sa nu cumva sa o apuce durerile facerii noaptea, sa ii strice somnul sau sa nasca doua in acelasi timp si sa piarda banii straight face...pentru ca nu au rabdare sa astepte natura sa-si urmeze cursul normal si sa aiba loc procesul nasterii in ritmul dictat de corpul femeii...fie el si de zile-ntregi, cu un travaliu mai lung.
Nu fii rusinoasa!
Acesta este sfatul meu pentru tine!
Intreab-o!
Nu este bine sa pleci acasa cu griji si sa te stresezi, nu-i bine nici pentru tine, nici pentru bebe!
Plus, poti merge la un alt doctor daca ea nu are timp de tine si nu te simti confortabil.
Depinde ce iti doresti si tu...happy