| balteanuanca94 a întrebat:

Buna mamici! Vreau si eu sugestii de la voi. Am un bebe de 6 luni si ma gandesc cum o sa fie seara de Revelion cu el. Noi facem acasa ca o sa il dam de gringda dar nu stiu cum o sa il foe cand el o sa vrea sa doarma. Voi cum ati procedat?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Reevlionul nu este un eveniment pentru un copil atat de mic. Lasati copilul sa doarma cand si cat vrea. Cand doarme el puteti dormi si voi, puteti citi, sta de vorba sau chiar asculta muzica incet. Datul la grinda il faceti cand copilul este treaz si bine dispus, nu aveti o ora fixa pentru asta

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa i ti traiască bebelușul, este fată sau băiat? Tu ce vârstă ai?

| balteanuanca94 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Este baiat. Am 22 de ani!

| K0sti a răspuns:

Il dam de gringda...saracul copil...

| nuestenimic a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa lasi copilul in grija cuiva ca sa nu va incurce cu ceva sau sa deranjezi bebele ca o sa fie o seara frumoasa si e pacat o zi nu-i nimic

| Mortalman a răspuns:

O sa fie un Revelion Mortal