| Onyalexa a întrebat:

Buna seara!
La ceas de seara va întreb și eu pe voi ce părere ati avea, am avut o relație cu suișuri și coborâșuri am zis sa mai dam șansă o data, pe măsură ce trece timpul parca toate duc in direcția că relația a fost consumata, cel puțin din partea lui, deși la mine sentimente exista. Azi este ziua lui, fiind weekend când are drept de vizita la copil, copil mutat cu mama in alt oraș. Plecat sâmbătă de dimineață.S-a întors în București duminică azi pe seara, nu a dat de înțeles că își dorește ceva, nu îi plac surprizele de genul, anul trecut l-am surprins cu un tort, iar finalul a fost unul că mare lucru ce am făcut. Anul asta nu am mai avut dorința să preiau inițiativa având în vedere că anul trecut a fost cam descurajator și nu a apreciat, el nu a spus absolut nimic, nici măcar sa ne vedem, macar in gluma hai sa îți fac cinste cu o prăjitură....eu una înțeleg că nu și-a dorit să își petreacă aceasta seara cu mine, ducandu se direct acasă.Din ce in ce cred că ar trebui să îmi ascult intuatia că relația s-a consumat și că nimic nu mai este la fel, printr-o discuție cu el.

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Sexul fara casatorie nu e binecuvântat de Creator si nu aduce fericire pe termen lung, pierdere timp, risipirea vietii.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ania):

Mai femeie, tu chiar nu CITESTI INTREBAREA topicului?
Nu este mentionat nicaieri sexul, nici nu se face referire la sex, dar tu dai raspunsuri anapoda, care nu ajuta pe nimeni.

| Violleta2022 a răspuns:

Pare ca relatia este deja terminata, odata ce el nu-si mai doreste sa petreaca timp cu tine si nu mai da doi bani pe relatia voastra, de nici macar nu te mai informeaza de miscarile lui.
Dar tu, l-ai sunat sa-l urezi de ziua lui?

| Onyalexa explică (pentru Violleta2022):

Da, de dim am vb, i-am urat la multi ani. Am mai făcut schimb de câteva mesaje până seara. Când a spus că a parcat și a ajuns acasa, conversația a continuat un pic prin mesaje dar nimic mai mult.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Onyalexa):

In cazul asta trebuie sa-i dai pace, fiindca nu este barbatul care te iubeste si te vrea sa fii a lui.
relatia asta pare ca este pe rupte, fiind o chestie de timp pana sa te saturi tu de comportamnetul lui si sa termini.
Multi barbati aleg un comportamnet de acest gen, ca sa nu se simta ei vinovati ca ti-au dat papucii, dar iti arata printot ce fac ca nu mai sunt interesati de tine.

| Onyalexa explică (pentru Violleta2022):

Pai asta se întâmplă, prin tot ce arata, sa îmi aparțină mie decizia sa fiu eu cea care nu mai vrea că apoi sa imi spună ca tot eu nu am vrut, a mai procedat așa, parca mă regăsesc într-un soi de tipar in ceea ce îl privește, repeta din acțiunile ce au dus și despărțite și acum când am reluat.

| relian a răspuns:

Ai zis sa va mai dati o sansa,cine o zis doar tu sau si el?
Daca doar tu spui, n-are nici o relevanta, tipu nu cred ca te mai place.
Treb sa analizezi singura care ar fi cauza,sa stii pe viitor ci cine sa te mai incurci,la ce sa te uiti etc.
Daca el este cel care nu mai este inteteresat de relatie cu tine,inseamna ca ceva nu i-a placut la tine,ceva care o descoperit,vazut in cursul relatiei,nu la inceput.
Nu zici nici citi ani aveti, unde stati,cu ce va ocupati.
Is si astea importante,uni oameni se uita si la altceva decat parteneru.

Ce parere am in legatura cu sa mai dai o sansa?
Is de parere cum am spus, nu ai ce sanse sa dai tu,daca el nu este intetesat de relatia cu tine.
Daca sa zici facea ceva naspa,dar te voia pe tine,daca era intetesat de tine, in cazul asta, puteai sa spui hai sai mai dai o sansa.
Asa ce sansa sai dai cand nu-i curios de tine.
As putea spune ca el de-ar fi sa zica hai sa mai incerce cu tine, ca poate so fi inselat la ce-o fi vazut el neplacut la tine.

Nu il mai cauta, daca tot il cauti o sai pari skaba sau in limba dupa el si te va trata nu prea bine.
Ai vazut ca nu-i prea curios, lasa-l in drumu lui. Sa te caute el daca o fi.

| Flavius_Andrei_1996 a răspuns:

Ai doua variante:
1. Discuti cu el serios. Daca nu vrea sa discutati mai incearca de cateva ori. Daca totusi nu vrea, treci la varianta 2
2. Il parasesti si cam atat. Nu pierde timp si nervi pentru cineva. Bucura-te de viata. Succes.