| eu_5214 a întrebat:

Buna seara, luna ce viine urmeaza sa botez un baietel e primul copil pe care-l botez:-ss ce zice-ti e cu noroc, ce trebuie sa fac la biserica? ajutati-ma va rog

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna seara. Ar trebui sa invatati pe de rost Crezul ( dar nu este obligatoriu ) pentru ca va trebui sa il spuneti
Pentru mai multe : http://www.traditii.ro/botez.php?nr_articol=58
Se mai spune ca atunci cand botezi un copil ti se iarta un pacat sau mai multe nu stiu sigur...