| Adinutzu21 a întrebat:

pai cum sa incep! povestea mea e urmatoarea! e lunga asa ca va rog sa mi raspundeti cu sinceritate! acum 6 ani am cunoscut o fata am stat 3 luni impreuna si apoi ne am despartiT.nu am mai stiut nimic unul de celalalt. dupa 4 ani ne am reintalnit prin ajutorul unui amic care a dat de id ei! toate bune! azi" am vorbit la telefon maine am fost la ea! cand ne am vazut nu am stat pe ganduri si ne am sarutat cu dor! parca ceva ne astepta! a trecut 1 2 3 5 10 luni 1 an
totul frumos! am facut in 2 ani pentru ea ce nu a facut nimeni pentru cineva! parintii ei erau in spania cu serviciul! ea nu avea decat pe sora ei! dar era la casa ei! eu am facut ca problemele ei sa fie si ale mele! am ajutat-o cu tot ce ea a dorit! i-am fost mama tata iubit si profesor! am rasfatato am iubit-o cum nu am iubit! am fost forte romantic cu ea! stiti voi! lumanari de sf valentin flori inel sampanie dragoste in spuma cu lumanari etc!:D faceam dragoste cu foc! nu monotonie! ne iubeam si eram exemplu pentru altii! pana cand de craciunul asta ea a plecat in spania la ai ei! ne despartisem oarecum pentru ca plecase din cauza ca aflasem ca ma inselase:(. da! am aflat dupa 1 ani si ceva ca la inceputul relatiei la 4 5 luni eu m am certat cu ea si am stat cu alta. dar fara sex doar asa! sarut si nimic mai mult! in schimb ea sa fie mai sus sa si culcat! ma rog.am iertat am uitat! ne-am impacat si i-am zis ca pentru fiecare zi cat e departe de mine in spania atati trandafiri ii iau! zis si facut! s-a intors iar eu am asteptat-o cu 17 trandafiri! lumea privea mirata la coborarea ei din autocar! atunci am simtit cu adevarat dorul ei! am stranso in brate si nu i-am dat drumul 2 3 minute! totul a fost frumos.ne am impacat si am cotinuat pana la 2 ani! aproape! pe 18 oct 2011 faceam 2 ani! si aveam de gand sa i cer mana! binenteles tot printr o surpriza si ceva romantic undeva la munte!:( insa...acum incepe totul:(a terminat liceul.devenise stresata ca picase bacul! ne am certat au venit parintii ei in tara! nu ne mai vorbeam! intr un final ne am despartit! am cautato cum am putut! timp de 2 luni! cu toata fiinta mea! am fost cu flori cu ursuleti cum ii plac ei, cu ciocolata ei aerata! mereu cand ne vedeam nu i lipsea trandafirul alb! insa timpul a trecut! am ramas despartiti! miercuri pe 7 sept pleaca din pacate in spania! mi a zis ca o face sa ma uite! de ce nu stiu! nu am batuto nu am jignito! am respectato si o respect pentru ce a facut! o iubesc enorm! dar pleaca! am incercat toate caile! i-am zis si ca vroiam sa o iau de sotie! dar nimic! pleaca! uneori am avut in gand sa intru cu masina in cap de pod sa mor sa uit! dar am zis ca ce fac cu familia mea? oare ii va fi bine acolo fara mine! oare chiar ma poate uita? cum cand eu nu pot sta 1 secunda fara sa i zic ceva? Stiu ca e si viitorul ei in joc! dar in strainatate nu e asa RAi cum crede! tot ce am vrut a fost sa fie langa mine sa fim o familie! vad ca iubirea mea de 2 ani nu a contat! si toate amintirile! gen " http://www.youtube.com/user/Adinutzu19?feature=mhee " le gasiti aici pe toate! ce e de facut? tot ce vreau e sa mergem inainte pe acel drum care l-am pornit amandoi! de ce sa renunte la ceva ce o iubeste si respecta? oare asta vrea? specific ca am 22 ani ea app 20! dar amandoi gandim lucid! am invatat multe de la viata! Povestea mea e lunga dar am transcris o aici in mare parte! sper sa ma faceti sa inteleg de ce atunci cand esti bun si pui suflet suferi! si de ce cand esti iubit si respectat renunti la toate visele?

12 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Se vede ca esti un baiat de nota fara numarhappy. nu stiu ce pot sa iti mai zic pentru ca tuh ai facut de toate. ramai cu amintirea si gandeste-te ca asa a vrut Dumnezeu o sa isi dea ea seama de ce a pierdut poate prea tarziu mai ales daca tea si inselat nu tea iubit cum tuh ai iubito p ea.nu ai ce sa faci las-o sa plece si iti garantez eu ca o sa se intoarca insa tuh numai sta numai suferi gasesteti alta iubire.asa sufera lumea pana vine persoana care face sa fi meritat totul.
din dragoste nu a murit nimeni. nu face prostia sa te omori cum ai zis si tuh pentru familia ta si mai ales pentru ca Dumnezeu o sa te rasplateasca pentru tot exact cand te astepti mai putin si tot ce ai scris aici o sa ramana o amintire un trecut.
ps: CE NU TE OMOARA TE FACE MAI PUTERNIC

| luana1 a răspuns:

Te rog sa ma scuzi pentru ce o sa-ti spun.Parerea mea e ca ea are alte prioritati.Si nu poti nega asta.Eu am renuntat la TOT atunci cand stiam ce imi doresc.Si crede-ma,am renuntat la foarte multe, luand-o pe drumul nostru, constienti de cat de greu avea sa fie dar si increzatori in ceea ce eram.Asta ne-a facut mai puternici si mai presus de toate chiar am fost fericiti de ceea ce am realizat prin fortele noastre. Fara regrete, fara sa ne uitam inapoi.Esti,inca,la inceput de drum. Daca ai stii cate mai ai de experimentat si de invatat.Asa devii mai puternic, mai constient de ceea ce esti.Ca ai iubit-o si inca o mai iubesti...asta trebuie sa te faca fericit ca esti in stare sa daruiesti.O zi buna!

| UbexFlo a răspuns:

Complicata poveste, nu inteleg totusi de ce ea a plecat si te-a lasat asa balta, de ce o data cu venirea parintilor ei s-a racit totul intre voi straight face Mie aici mi se pare ciudat pentru ca am vazut ca totul era ok.
Uite, sa-ti dau un exemplu din viata mea pentru ca, consider ca experientele mele proprii sunt un exemplu de urmat in unele situatii iar in altele sunt ceva gen"nu fa aceeasi greseala ca mine".
Tin sa te anunt din start ca am 16 ani jumate, deci sa nu te miri daca mai vezi si cateva copilarii in explicatiile mele happy Si inca ceva.sa nu crezi ca daca am doar 16 ani nu am experienta de viata happy
Deci sa incep.eu am o relatie de aproximativ 2 ani.de fapt facem 2 ani in noiembrie mai exact.Eu aveam 14 ani jumate cand l-am cunoscut pe iubitul meu, eram o pustoaica, O COPILA mai exact, fara minte, nu stiam decat sa fac niste glume proaste, sa rad la orice, sa fiu naiva si...sa fiu un copil, sa nu incerc sa gandesc matur.O data cu inceperea relatiei mele am inceput incet, incet sa ma schimb.Era o relatie pe internet care a durat un an DOAR pe internet.Nu ne-am intalnit niciodata dar ne iubeam super mult.Inainte ca noi sa facem 1 an, ne-am despartit din cauza anturajului in care se afla el(fiid vagabont, da-ti seama ca in acel grup, baietii nu aveau voie sa aiba prietene, existau niste reguli si pentru siguranta mea, ne-am despartit intr-un mod ciudat:el ma cam jignit pe mess si m-a facut in tot felul ceea ce m-a facut sa-mi gasesc pe altcineva instantaneu.Si de aici incepe tot chinul.Imi gasesc pe cineva a2a zi imediat(mare greseala)dupa care aflu adevarul adevarat si ca iubitul meu vroia sa ne impacam ca treburile se rezolvasera, renuntase la anturaje si totul era OK. Vroiam sa ma impac cu el logic insa nu stiam cum sa-l las pe ala cu care ma combinasem cu care am stat 2 luni si cu care m-am intalnit de vreo 3 ori.Pana la urma m-a ajutat un prieten-dusman, nici nu stiu cum sa-i zic(acum imi este cel mai mare dusman dar o sa-i fiu recunoscatoare toata viata ca ma despartit de ala provizoriu sa zic asa).In fine.ne-am impacat si cand am facut aproape un an, am chiulit de la scoala intr-o zi cand aveam ore pana la 3 si am mers la el(nu era din acelasi oras cu mine si era datoria mea sa o fac pentru ca gresisem, el nu a stat cu niciuna cat timp am fost despartiti).Am fost ceva gen fosta ta prietena doar ca eu nu m-am culcat cu respectivul.Acum ne facem deja planuri de viitor pentru ca amandoi avem niste povesti de viata triste si complicate si nu ne vedem decat pe noi insa crede-ma ca nimeni in; umea asta nu se cearta mai mult decat noi din cauza unor lucruri minore, de copii mici.De batut nu ne batem laughing insa cearta e in fiecare zi cel putin 50% din timp.Ne certam, ne impacam pentru ca avem amandoi o aceeasi dorinta de viitor:un bebe care sa traiasca intr-o familie fericita.Aici vroiam sa ajung...
Te-ai gandit vreodata ca poate doar tu iti doreai acea familie pentru viitorul apropiat, poate doar tu erai pregatit pentru asa ceva, poate i-a fost frica sa inceapa o asemea viata.Sunt multe lucruri care pot sta la mijloc.Prin povestea mea am vrut sa-ti arat ca totul este posibil si ca putem trece peste ORICE daca intr-adevar avem aceleasi dorinte, daca ne dorim cu adevarat ceva.Noi suntem inca doi copii.eu 16 ani, el 18///amandoi niste copii si la propriu si la figurat.Aparent nu ne poti cere prea multa minte insa...ceea ce nu uneste este dorinta de care ti-am spus mai devreme.Poate ca pe prietena ta au influentat-o parintii ei. fetele pot fi usor influentate sa faca ceva sad Eu ma cert mereu cu ai mei pentru ca nu sunt de acord cu relatia pe care o am insa nu le dau importanta, tac in fata lor si fac ca mine happy E complicata povestea ta, inca o data iti zic insa finalul vostru nefericit sta in mainile parintilor ei din cate vad.sad
Acum sa-ti raspund si la intrebarebig grinragostea e dureroasa, nu exista iubire fara suferinta, o data si o data trebuia sa se intample chiar daca ti-ai dorit asta sau nu. Poate se va intoarce si o ve-ti lua de la capat daca o vei mai putea ierta happy

| UbexFlo a răspuns:

Adinutzu.parerea mea e ca nu a avut destula putere sa lupte.Eu nu-s suportata de ai lui, el nu e suportat de ai mei, nimeni nu ne vrea impreuna dar totusi tot cum vrem noi facem de 2 ani de zile.sadNu stiu ce sa zic. daca totul s-a terminat ar trebui sa-ti incepi o noua viata sau sa incerci sa treci singur peste asta pentru ca vad ca o iubesti mult si nu cred ca poti sta in compania altcuiva.
Deci.parintii nu ar trebui sa stea in calea iubirii voastre sad Nu e normal.sad

| Adinutzu21 explică:

Va multumesc de sfaturi! daca mai are cineva ceva sa mi spuna il astept cu bratele deschise! da vroiam o familie cu ea! ne gandeam sa ne mutam impreuna! aveam vise eram de nedespartiti! nu era zi sa nu ne vedem! eram foarte apropiati! ne cunosteau toti si ne dadeau un exemplu bun! si tiind sa cred ca tot ce am facut pentru ea nu stiu daca va mai face cineva! UbexFLo tiind sa te anunt ca mama ei a suferit! de fapt ea nu prea se intelege cu ai mei! de fapt mama e o femeie buna dar EA i-a facut sa isi schimbe parerea! cand ne certam imi trantea usile prin casa, le a zis parintilor mei sa o lase dreacu in pace! ai mei se racise de ea! imi spunea ca asa vreau sa ajung! ma rog! eu cred ca mama ei i-a zis!"fata mea vino in Spania cu noi.muncesti langa noi iti faci un iubit aici si ne facem un rost in viata! nu sa suferi cum am suferit eu! mama ei! nu vreau sa trec in amanunte despre familia ei! dar probabil ca EA considera ca poate va avea acelasi final ca Mama ei.eu mereu i-am zis! Corina fiecare Om e in felul lui! nu face o greseala pe care o sa o regreti! stiu ca ma iubeste! acum 2 zile mi a dat un sms in care imi spunea "buna dimineata iubitule.te iubesc(te rog nu ma lua in seama)probabil ca a simtit sa imi spuna asta! dar de ce sa plece ca sa ma uite? doar ca poate va fi fericita in viitorul apropiat? dar oare s-a gandit ca poate greseste! eu desi pleaca maine ii doresc sa fie fericita iubita si sa realizeze tot ce isi doreste EA! dar strainii sunt rai si odata ajunsa acolo trecerea anilor o vor face sa ramana acolo! intr-adevar e salariu mai bun! dar de strans nu va strange nimic! pentru ca am destule rude care s-au intors acasa someri! si uite asa viata ei va fi departe iar intr un final se va intoarce aici si ce va vedea? singuratatea si regretul ca acum mult timp a plecat? sper sa ii ajute Dumnezeu sa fie bine acolo si sa ajunga bine! nu vreau ca suferinta mea sa se intoarca asupra ei! o iubesc prea mult ca sa o stiu trista sau nefericita! mereu cand o vedeam asa mi se rupea inimasad si faceam orice mi statea in cale sa o ajut sa zambeasca! astept sfaturile voastre! cei care ati trecut prin ce trec eu!

| Adinutzu21 explică:

Azi i-am dat un sms care suna asa sad "maine vei pleca iar eu nu mai pot face nimic! iubirea noastra a ramas acum un trecut.ingerii inca plang despartirea noastra! D.zeu e mirat pentru ca nu am stiut sa luptam pentr-u noi! am avut in inimi orgoliu. unde ne-a dus? am ramas cu durerea.sincer acum in seara asta nu pot dormi.ma voi uita cum trec orele.ma bucur ca te am intalnit desi ti o zic acum cu ochii inlacrimati.te rog nu te gandi cat sufar! eu.du-te acolo zambind! uita ca m-ai lasat pe mine in pustiul asta si tot ce mi aramas sunt doar ingerii plangand.fie ca visele tale sa iti calauzeasca drumul iar iubirea si amintirea mea sincera sa iti lumineze calea.sa fi fericita. drum bun! m-a sunat eu ascultam muzica trista si plangeam ca un copil! a inceput si ea sa planga si imi spunea ca sa fiu tare! si ca ma iubeste mult! dc toate astea?

| Adinutzu21 explică:

Asa e! azi dimineata a plecat! a fost cum ma asteptam! a plouat! cerul plangea ca azi ne-am despartit! ea a plecat fara sa se uite in urma ei! am aflat ca ea cu mine nu putea fericita! asa mi-a zis! ea vroia o familie dar spune ea ca parintii mei erau de vina! de vina de ce!? pentru gesturile care le am mentionat mai sus? daca in ochii lor era acea fata buna si de incredere sunt sigur ca nu era totul asa! deci in alte cuvinte! ce a zis! lasa ca sufar acum 1 luna 2 5 si pe urma il uit pe prost.aici in Spania ii am pe ai mei imi gasesc si unul care sa aiba casa lui! sa muncim pentru noi si sa fiu eu fericita! oare faptul ca acum a dat cu piciorul la mine si la faptul ca o iubeam atat de mult pentru ceva mai bun chiar va "avea"? sper sa aiba! sa ii ajute Dumnezeu! dar lumea straina e foarte rea! departarea de casa ta nu e usoara cum o crede ea! ce sa faca acolo? isi strica tineretea de 19 ani ce ii are la rosii? in solarele alea nenorocite! de ce nu a invatat sa isi ia bacul care nu l-a luat:@ a prefererat toata vara sa se razbune pe mine si sa imi arate ca ea iese in cluburi cu pieteni s.a.m.d? putea invata serios ca o data invata si ea mai mult! se baga la o facultate isi gasea un serviciu aici in tara! trageam amandoi! incercam sa rezolvam problemele pentru ca oricine are! viata nu e asa roz cum o crede! eu i-am vrut cu adevarat tot binele! dar totul o sa ramana o amintire scrisa aici! asta o stiu! timpul va sterge aproape tot si rezolva, noi ne vom reindragosti nu vom mai face aceleasi greseli! dar... exista marea posibilitate ca cei pe care ii vom iubii sa ne-o faca unuia sau amandurora! sper sa fiu mai atent la tot ce fac de acum inainte si ea sa nu mai fie atat de oarba sa nu vada ce trece prin viata ei! Mi-e frica sa nu ajunga rau! nu suport asta! e c-am bolnavioara si e rasfirata! nu cred ca duce ea la cules de rosii sau ce vrea sa faca! si a stricat tineretea pentru niste nenorociti de bani...cica sa isi stranga bani sa isi ia masina! daca asta vroia eu dadeam pe a mea:@ sau muncea aici si isi lua macar una la mana a doua! deee e inca mica si nu gandeste! dar pe la 24 25 ani inainte o sa vada altfel viata! Sper sa fie tare sa treaca peste tot! dar! va multumesc de sfaturi! ma ajuta foarte mult! astept in continuare sfaturile voastre sincere!

| Adinutzu21 explică:

Ubeflox# Deocamdata nu imi voi face alta relatie! am incercat sa stau cu cineva dar mi-am dat seama ca nu e deloc bine! sincer imi este mai bine singur! vreau sa mi vad de facultate si de serviciu de planurile ce le-am inceput pentru imi ajuta viitorul mai bun! asta simt si asta fac! consider ca la varta mea de 22 ani sunt inca tanar! dc sa sufar pentru ceva ce a plecat de prea mult bine! si nu de rau! asa ca viitorul meu e mai important!

| panculetz a răspuns:

Frate sinxer imi pare ff rau d tine dar asa sunt unele femei...u incearca sa o uiti si sa o iei dl capat.o sa-ti fie greu la inceput dar p urma o sa fie bine...asa sunt femeile.cand nu te astepti ti o face.bft in continuare si ai grija cu femeile

| crazydee a răspuns:

Dar tu te-ai gandit ca poate nu te-a iubit atat de mult pe cat pretindea? faptul ca a plecat cand tu ai respectat-o si ai iubit-o da de inteles ca vroia sa o termine definitiv cu tine. pune-ti urmatoarea intrebare: de ce a plecat daca tu i-ai demonstrat iubirea si vroiai sa o iei de sotie ...desi te va durea enorm, trebui sa intelegi ca poate nu era persoana potrivita pentru tine si va trebui sa o uiti.e greu dar in viata trebui mai intai sa suferi, ca apoi sa fi fericit

| razvan123454 a răspuns:

Baiatu eu sunt fix in situatia ta si eu am vrut la fel sa ma omor sa fac ceva numa sa nu mai sufar dupa o fata da si eu m-am gandit la familie si la toate cele frumoase si dupa mi-am dat seama ca nu procedez bine si am stat cu ea 1 an parinti ei erau despartiti mama ei in Italia si tatal ei aici in Romania numai ca tatal ei o batea si mna ducea viata grea si fata intro buna zi i-a spus mamei si mama ei ia kumparat bilet de avion si intro saptamana ea a si plecat in Italia si de 2 ani nu neam mai vazut eu intre timp am cunoscut alta fata si cu timpul am uitat-o eu am 14 ani si si am iubit-o enorm la fel ca si tine era totul pentru mine si te rog eu nu te mai gandi la tot felul de prosti din astea gen :ma omor si alte tampeni viata e frumoasa si trebuie traita cu capul sus si doar in prezent si viitor nu tyrebuie sa te mai gandesti la ea incearca sa gasesti alta fata dar care sa fie stabilita aikea sincer si eu cand eram cu ea am zis ca nu e bine sa pun suflet dar vezi tu daca chiar iubesti pe cineva pui suflet fara sa vrei sper ca te-am ajutat sad cu alte ocazi daca vrei lasmi un mesaj si orice sfat vrei eu tin ofer cu mare placere sad

| TheHackerBoy a răspuns:

Trebuie sa o abordezi mai rau
Sa nu o bagi in seama, si daca ei nu ii va placea si va veni la tine sa vorbeasca cu tine vei sti daca te iubeste cu adevarat