| kaddy1 a întrebat:

Bună seara, scriu aici pentru ca deja simt ca nu am cui să mă adresez, am rămas singura cu bunica și tatăl meu la 23 de ani, părinții sunt despărțiți iar eu am rămas cu toate îndatoririle casei, plus bunica bolnava, nu ma ajuta nimeni, tatăl meu e alcoolic nu îl interesează nimic, eu as vrea sa plec în afara sa îmi strâng niște bani pentru ca am niște rate în urma unor chestii la modul ca mi-am luat o mașină și am făcut un împrumut pentru un curs în it.Nu stiu cum o pot lăsa pe batrana singura, nu se poate descurca. Eu as vrea sa plec cu prietenul meu deja. Nu mai pot sa trăiesc normal, tatăl meu face scandal, nu mai pot avea o viata linistita

5 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Esti cam prinsa pe loc acum. Greu de plecat daca ai rate si bunica bolnava.

| dolceromania a răspuns:

Cred că vrei sa scapi de îndatoririle care le ai, de bunica!

| MironMihaela a răspuns:

Adreseaza.te primariei si DGASPC.

| melanya a răspuns:

Poți să o duci pe bunica ta într-un cămin de bătrâni, dacă și ea este de acord. Dar nu mai are alte rude în afara de tine, care să o ajute?

| kaddy1 explică (pentru melanya):

Nu vrea la azil..ar fi niște vecini care ar putea sa o ajute.