| Generalgrevious031 a întrebat:

Buna seara. Stiu ca am facut o prostie, dar am furat din casa 100 lei ca sa bag la pariuri, ca am aflat o metoda cum sa fac 1.000 din 100 lei, dar mi-e teama ca mama sa nu afle ca lipsesc din cutia unde tine bani cei 100 lei care vreau sa-i bag maine la pariuri.

Dar daca o sa imi iasa metoda pe care vreau sa-l folosesc si daca o sa castig peste 1.000 lei, o sa returnez cei 100 lei inapoi mamei mele fara ca ea sa stie si cu restul banilor imi voi strange pentru un laptop nou, laptop-ul care il am acum este un amarat de HP cu 4 gb ram.

Credeti ca mama mea isi va da seama ca lipsesc cei 100 lei din cutie?

33 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Prima data verifica, daca cel de la care ai aflat "metoda" este milionar (macar in lei), castigat la pariuri?
2. Daca nu (nu poate sa demonstreze), atunci nu-ti risca banii, pune le inapoi, fara sa afle mama ta!
3. La orice pariuri sau alte jocuri "de castig", cei care castiga sigur sunt organizatorii.
4. Alta data nu te mai hazarda in jocuri de noroc, fiindca produc dependenta (ca si stupefiantele! ) si in loc de castigat bani vei ajunge pe strazi fara bani, furand, apoi la puscarie!

| Fatamuntilor a răspuns:

Ziceai intr-un topic anterior ca mama ta are salariu mic, deci are grija zilei de maine.
Daca nu este perioada de platit facturi(unde intra cei mai multi bani) probabil nu isi va da seama.Desi cred ca ii numara perioodic sau isi noteaza cheltuile.
De fapt tu te-ai pacalit pe tine.Tu crezi ca daca ar exista o aflel de metoda ar mai exista grija banilor? Casele de pariuri ar da falimentDecamdata mama ta este cea pagubita.
Pune banii inapoi si nu visa la cai verzi pe pereti.

| Dismally a răspuns:

Eu zic sa iei toti banii din casa si sa folosesti metoda minune pentru a-i inmulti. Daca tot e sa faci o tampenii fa-o in stil mare, poate asa inveti si tu sa nu mai crezi in toate prostiile big grin

| Sportacus123 a răspuns (pentru Dismally):

Poate nu s-a prins că ai glumit.

| Dismally a răspuns (pentru Sportacus123):

Cu atat mai bine, pana nu da cu capul de perete nu se invata, macar asa are sansa sa nu mai fie atat de naiv pe viitor.

| Generalgrevious031 explică (pentru Sportacus123):

Ei! Nici chiar asa.

| VoidEternal a răspuns:

Ești un bou.

| untu a răspuns:

Pune banii inapoi in cutia mamei tale care munceste din greu ca furtul din casa aduce saracie, boala si necaz! Cel mai bine e sa spui mamei tale ce vrei sa faci ceva bun sau ce intentionezi sa cumperi ceva frumos vorbesti cu parintii tai si ei te vor sfatui si te vor ajuta cu siguranta! Nu exista metoda de castig mare la jocuri de noroc sau la pariuri sportive ca totul este aranjat sau masluit ca sa piarda cat mai des banii jucatorilor caiti vei distruge viata daca va vei imbolnavi de o boala grava si greu de vindecat numita DEPEDENTA sau LUDOMANIE! O dependență de jocuri de noroc este adesea asociată cu alte tulburări de comportament sau de dispoziție. Mulți jucători problematici suferă și de probleme legate de abuzul de substanțe, ADHD necontrolat, stres, depresie, anxietate sau tulburare bipolară! Cel mai bine e sa angajezi sa muncesti la o meserie care va place cel mai mult! Mai ales daca esti elev ai putea lucra sau munci in vacanta de vara la bunici sau sa ajuti pe vecinii bunicilor tai de la tara si veti castiga o suma de 150-200 de lei pe zi! bIntr-o luna veti castiga cam 4500 de lei sau 6000 de lei si vei putea cumpara laptopul mult dorit! Te asigur ca la tara sunt mult lucruri de facut, multe treburi de facut in fiecare zi si nu gaseste un om ca ajutor in gospodarie, in gradina sau la sera!

Răspuns utilizator avertizat
| sweetys a răspuns:

Banii nu pica din cer. Daca se castiga asa din pariuri, eram de mult toti miliardari in euro. E doar un miraj. Nu degeaba exista atatea cazuri de depresie ca sa nu zic de suicid in randul jucatorilor, ajung sa isi vanda si parintii pentru un miraj.

| Robert2526 a răspuns:

Mai devreme sau mai tarziu, sigur isi da seama.Cand pariezi, trebuie sa pleci de la premisa ca o sa pierzi banii aia. Mai bine nu paria si pune banii inapoi in cutia mamei tale

| Robert2526 a răspuns:

Nu ne zici si noua metoda minune? Hai sa-i falimentam pe astia cu casele de pariuri. Fur si eu de la mama niste bani daca e ceva sigur

| KovacsB a răspuns:

Nu exista metode minune.
Softul este conceput in asa fel incat nu ai nicio sansa vreodata.

| GouDidodino a răspuns:

Poate nu-si va da seama imediat ca lipsesc banii, dar odată și odată își va da seama. Oricum urat gest sa furi din casa. Bani de laptop nu vei strânge pentru ca eventualii bani câștigați ii vei baga înapoi la pariuri. Mai bine pune banii furați înapoi și eventual cere-i mamei tale o suma de bani. E mai bine asa și mai corect

| Madaxo97 a răspuns:

Nu vei câștiga, lasă-te de sportul ăsta ca nu așa se fac banii, creează dependență si in timp te vei distruge, si pe familia ta odată cu tine, o sa ajungi sa furi mult mai mult de 100 lei pentru a baga la jocuri. Pune banii înapoi mamei tale si daca vrei bani de laptop cel mai bine ia-ți un job, mergi la muncă si fac un ban cinstit, nu din jocuri de noroc.

| Generalgrevious031 explică (pentru Madaxo97):

Munca e pentru fraierii

| Madaxo97 a răspuns (pentru Generalgrevious031):

Un om care muncește se numește fraier dar tu ca furi de la maică-ta esti mai deștept,? este ceva demn ce faci? Cu așa mentalitate, vei ajunge departe, ce să zic. Succes. Oricum la jocuri, pariuri, nu vei câștiga niciodată, e dovedit științific, au 99% rata de eșec

| MistarGoGu a răspuns:

Metoda pe care vreau sa-l folosesc! Tare! Cu gramatica esti campion!
In locul mamei tale daca aflam 5 curele la fundul gol pentru violarea gramaticii + 15 curele pentru furt! Sau la alegere 1 an fara bani de buzunar! Si scapai ieftin!

| Generalgrevious031 explică (pentru MistarGoGu):

S-a trezit Einstein sa vorbeasca.

| MistarGoGu a răspuns (pentru Generalgrevious031):

Mai ai Si tupeul sa răspunzi ironic!

| Standt a răspuns:

Nu-ti va iesi metoda. Pariez!
Mai bine pune banii la loc si ia-ti gandul de la castiguri nemuncite.

| Sportacus123 a răspuns:

Eu zic să pui înapoi banii și să-i promiți lui Dumnezeu noaptea înainte când te culci că te faci băiat bun, cu capul pe umeri.
Multă sănătate!

| DonMoldo a răspuns:

Rau a ti ajuns sa furati bani de la parinti. Vezi ca la restaurante, cafenele și magazine mici de haine angajează minori, ca vad ca tot pui intrebari din martie cum sa iti schimbi laptopul

| Cipi1212 a răspuns:

Probabil că da. E vorba de o bancnotă de 100 de lei.

| Justme111 a răspuns:

Nu ar trebui să te îngrijorezi dacă va afla mama ta de banii lipsă, ci de faptul că o minciuna mică, dă nașterea uneia mai mari. Așa cum tu acum ai fi în stare să iei 100 de lei pe ascuns de la mama ta și să te îngrijorezi ca ea să nu afle, acesta ar fi doar începutul. Apoi va fi poate vorba de 200, 500 sau 1000 de lei.
Nu merită să strici relația ta cu familia pentru un joc de noroc din care slabe șanse să se aleagă ceva, studiile demonstrând că nu cei care baga la pariuri au de câștigat din asta.
Mai bine ai vorbi cu mama ta, mai bine i-ai cere niste bani pe care i-ai putea să investi inteligent în așa fel încât să vezi rezultate, și așa vei învăța și cum să prețuiești banii, și cum să îi înmulțești și vei fi mult mai mulțumit și satisfăcut de rezultat.

| CLaludiu1234 a răspuns:

Mai bine inventezi și tu un motiv credibil și ii ceri mamei tale 100 de lei, și pune-i înapoi pe cei furați inainte ca mama ta sa își sa își dea seama

| dusmanul86 a răspuns:

Nu exista nici o metoda sigura de a castiga la pariuri.nu degeaba li se zice jocuri de noroc.

| Generalgrevious031 explică (pentru dusmanul86):

Si daca voi castiga o suma enorma de bani, atunci vei mai spune ca pariurile sunt niste jocuri de noroc?

| Mindfulness a răspuns (pentru dusmanul86):

La păcănele nu dau tipele alea ( angajatele) la cine vor ei? La clienții cu care au relații bune, cu care se înțeleg bine?
Știu că jackpot-urile se dădea la cine voia ei dar și septarii, castigurile mari se dau nu? Au un birou in cazinou și de acolo cred că da la cine vor ei

| dusmanul86 a răspuns (pentru Generalgrevious031):

Stiu ce vorbesc.am vazut om care la 40 ani avea deja 5 banci ce ii pusese oprire pe salariu. La cate datorii avea trebuia sa munceasca 20 ani doar ca sa le plateasca. Pierdea salariu intr-o noapte, mereu zicea ca de data asta ii iese biletul.Din pacate jocurile de noroc dau dependenta. Iti urez succes sa iti iasa biletul norocos sau sa iti dai seama de greseala inainte de a pierde foarte multi bani.

| dusmanul86 a răspuns (pentru Mindfulness):

Am o fosta iubita ce lucreaza in cazinou.Am auzit multe povesti dar niciodata ca ar fi vreo sansa ca un angajat ca favorizeze un client. Aparatele sunt omologate si nu ai cum sa umbli la ei.Plus ca exista foarte multe camere.

| IlincaForever a răspuns:

Foarte pacat! Ar trebui sa te spovedesti si sa inapoiezi banii!

| 1Alina01 a răspuns:

Cel mai bine este sa pui banii înapoi și sa discuti cu mama ta, sa ii spui ce intentii ai și ea iti va spune dacă este corect sau nu.
Părinții își vor înțelege mereu copii și mereu o să le vrea binele.
Gândește te ca mama ta muncește din greu pentru fiecare leu și încearcă sa iti dea tot cd poate.
De ce sa te simt vinovat ca ai minți și ai furat?
Vorbește cu ea și poate chiar o sa iti dea ea cei 100 de lei de care ai nevoie.