| Ferii a întrebat:

Buna seara...
Sunt impreuna cu o fata de un an si 3 luni. Azi am aflat ca ieri m-a inselat... dar nu vreau sa ma despart de ea pentru ca o iubesc dar ma simt tradat si ma doare.
Ce sa fac?

34 răspunsuri:
| Mopmop a răspuns (pentru Mosotti):

Te contrazic. Odata ce a inselat, si ma refer la incredere nu ca s-a culcat cu altul e pa! Scenariul urmaror: sunt impreuna, ea face un copil cu altul. Colegul e bun de tata? Odata ce a inselat o va face oricand in viitor. Daca vrea diversitate sexuala sa o faca dar fara a avea o relatie! Inca o data, asemenea femeie merita out! Asta nu inseamna ca sunt de acord ca barbatul sa insele!

| Mosotti a răspuns (pentru Mopmop):

Pai eu nu vad legatura intre sex si iubire neaparat. Pai si daca o va face iar, atat timp cat cu el este foarte okey, ce conteaza?
Am inteles ca te referi la incredere, insa ea i-a zis ca a facut-o.

Bine, sa nu ramana gravida, asta clar.
Si oricum nu e bun de tata, ca se face un test si afli repede daca e al tau sau nu.
Insa sa faca copil cu cel pe care-l iubeste adica pe acesta, daca vor copii, si ala cu care se mai culca, sa se culce asa doar pentru distractie si atat.

| Mopmop a răspuns (pentru Mosotti):

Offf. Sa inteleg ca tu ai imparti prietena ta cu altcineva?

| Mosotti a răspuns (pentru Mopmop):

Da, de ce nu? Ti-am zis, daca cu mine se poarta f okey, nu are ce sa ma deranjeze, treaba ei ce face, ma int sa-mi aloce timp mie si sa se poarte okey.

Ca se duce ea in pauza la munca cu unu la toilet si si-o trage 5 min, nu am eu treaba.
Nu tolerez infidelitatea emotionala, pe cea sexuala o tolerez daca asta nu ma deranjeaza cu nimic.