| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu un băiat de 1 an si 5 luni. Am crezut ca e totul frumos, dar încă din prima luna, care se presupune ca e cea mai frumoasa luna, aia de inceput, m-a înselat constant. Am aflat pe la 7-8 luni si l-am iertat pentru ca il iubesc. Apoi, pana luna trecuta, a fost bine si nu a mai vorbit cu nicio fata despre subiectul asta, doar asa ca prieteni. Dar luna trecuta m-a înselat cu o fata, dar prin mesaje. Vorbeau de dimineata pana seara, si in timpul orelor de la scoala, iar cu mine vorbea putin si ma ignora. Si am plâns o saptamana întreagă pentru ca nu credeam ca ma poate inlocui asa usor. Vreau sa ma despart de el, definitiv, si nu imi pasa daca il fac sa sufere, eu am suferit pe tot parcursul relatiei pentru ca imi era frica sa nu ma insele iar, si nu e normal ca sa simt asta. Încă imi pasa de el si il iubesc, dar trebuie sa fac ceva, nu mai vreau sa creada ca orice mi-ar face, eu il iert. Vă rog mult, dati-mi niste sfaturi ca sa ii dau papucii sau il fac sa vada ca m-a pierdut si sa regrete, dar sa nu ma mai întorc la el. Multumesc mult.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

„luna trecuta m-a înselat cu o fata, dar prin mesaje."
======
Aș fi curios de unde știi tu asta. Dacă i-ai umblat prin mesaje, cred că ai primit exact ceea ce meriți.
Bine, nu spun că el o fi perfect, dar chiar și într-o relație trebuie să existe o intimitate a fiecăruia.

| Fifi1030200 a răspuns (pentru mihai69):

Păi a inceput sa vorbeasca cu aia si vara-sa vorbea cu el si el ii spunea ca o place si ca ii pasa de ea...tot înselat se numeste. Si vara-sa imi spunea mie ce vorbeau ei

| Emilian65 a răspuns:

Daca esti hotarata sa-l parasesti, de ce nu o faci?

| NAT0 a răspuns:

„luna trecuta m-a înselat cu o fata, dar prin mesaje." rolling on the floor
S-a culcat cu ea?laughing Nu. Asta înseamnă înșelat? În fine.laughing Îi spui că te desparți de el și gata. Nu o sufere că e logic, dacă te-a lăsat pentru altele, n-o să-i pese de tine și are unde să se ducă.

| aCek1ng a răspuns:

Gaseste pe cineva potrivit care sa te iubeasca asa cum meriti. Este cea mai simpla metoda. Va simtii ca a fost prost si ca te-a pierdut de tot cand te va vedea fericita langa altcineva.