| Jixifirin a întrebat:

Buna seara. Sunt noua aici. Am zis sa încerc sa vă cer un sfat. Am 18 ani. Sunt plecată cu iubitul meu in Spania. Eu sunt la școala aici și el lucrează. Părinții mei sunt in România. De un timp iubitul meu are niște probleme, crede ca are in fiecare zi diferite boli. I-am fost alături întodeauna. Nu l-am lăsat niciodată la greu. De un timp îmi reproșează ca tot ce i se întâmpla e din cauza mea, ca eu ii tin coabă in toate, ca are probleme de sănătate din cauza mea și mai multe. El e aici cu familia lui. Eu nu am pe nimeni aici, sunt singura. Cred ca intru intr-o depresie, nu am mai mâncat de zile bune crezând ca ii va da de gândit ca nu sunt bine și ca am nevoie de iubire. Am vrut sa plec acasă la mine, mi-a spus ca îl las la greu și tot spune mulțumesc ironic ca și cum nu ii sunt alături. Nu am menționat (Tot timpul ma da la o parte pentru maică-sa, cu ea rade, cu ea vorbește, comunica și când suntem numai noi doi începe cu bolile și spune ca numai eu nu îl înțeleg. Acum ce vreau sa va rog e sa-mi dați un sfat. Pentru ca nu am cu cine vorbi despre astea. Mulțumesc.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lasa-l singur. Se comporta urat cu tine dar nici nu ar renunta la tine.

| ania a răspuns:

Relatia voastra nu e binecuvantata daca stati impreuna fara casatorie.Cred ca ai facut o greseala mergend cu el fara casatirie, intuieste el bibe ca nu sunteti binecuvantati.Mai bine mergi acasa si daca chiar te iubeste sa vina sa te ceara de nevasta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai si intoarce te acasa se vede ca i si bate joc de tine, adica cu parintii lui numai este bolnav doar cu tine? Ai facut dragoste cu el? Daca da ai fost fraiera ca el i si bate acum joc de tine te face sa te simti vinovata iar el este sanatos tun, hai acasa si lasa l la măsa.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ori are probleme psihice ori incearca sa te invinovateasca pe tine de orice. Mi se pare ca nu te respecta si nici nu te iubeste, te tine langa el pentru ca asa s-a obisnuit. Daca a inceput asa de acum, inseamna ca daca ramai cu el o sa te afunzi in depresie. Nu e deloc bine ceea ce se intampla. Parerea mea e ca ar trebui sa pui punct si sa te intorci acasa.

| RxTx a răspuns:

Dacă il iubești stai lângă el in continuare
dacă este doar un sponsor pentru tine ceea ce cred cam asa il vezi tu pentru ca te derajeaza ca se vaita si omul si are incredere in tine si iti spune ce il doare
ca asa este intr-o familie noramala
parca te doare mai putin daca spui la cineva care te compatimeste parca ti-a trecut jumatate din problema.
dar daca te deranjeaza inseamna ca iti trebuie un sponsor nou.
pentru ca tu nu il iubesti

| Mosotti a răspuns (pentru RxTx):

De ce sa mai stea langa el daca el nu o iubeste?! Ca nu o iubeste dupa cum se poarta.

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace si pleaca ca asa viitor "nefericit" nu-si doreste nici o femeie! Cauta-ti altul!
Lasa-l pe asta in grija masii si nu te mai uita in urma, ca are cine sa-l doftoreasca si sa-i puna scutecele cutecele.
Du-te in Romania si invatats a te bucuri de viata, de soare, de oameni care nu se vaicaresc ca-s bolnavi, distraza-te ca nu-i datorezi nimic, sunteti doar amici si atat.

| Mosotti a răspuns:

Pai daca trebuie sa faci ceva ca sa vada ca ai nevoie de iubire, gata, lasa-l, vino in Romania sau lucreaza undeva sa termini scoala.
Iubirea trebuia sa ti-o dea de la sine.

Nu te mai iubeste, clar.
Pleaca si lasa-l dracului. Si daca nu mananci nu o sa-i dea nimic de gandit.

| relian a răspuns:

Gaseste pe altul si fugi de el, asta e tot. Daca faci figuri acu la anii astia, mai tirziu o sa fie si mai naspa.

| Freya1 a răspuns:

Cred ca e momentul sa vorbești cu el si sa ii spui sincer tot ce crezi, simți și te deranjează.Iar dacă se victimizează iar, chiar ar trebui sa pleci acasa.

| Miruna333 a răspuns:

Ce sfat sa mai astepti de la persoane? Despartirea este singura si cea mai buna solutie.

| StripperRaoul a răspuns:

Lasa l si hai acas. simplu