| Tina_Elena_1995 a întrebat:

Buna seara TPU am o întrebare pentru voi sunt divorțată și sunt in Anglia
Este posibil ca chiar dacă nu mi-am schimbat buletinul sa îmi fac pașaportul pe numele actual?
Se poate sa ma și mărit?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Depinde de ce este prevazut in actul de divort. Daca este prevazut ca vei reveni la numele de familie de fata atunci va trebui sa obtii cartea de identitate pe numele de fata si apoi sa obtii pasaportul.
2.Te poti casatori, dupa ce vei avea cartea de identitate.

| Tina_Elena_1995 explică (pentru Ioandelasal):

Problema este ca părinții mei nu ma vor lua in spațiu ca sa pot face buletinul

| Ioandelasal a răspuns (pentru Tina_Elena_1995):

Asta-i problema ta. Incearca sa-i lamuresti ca este doar temporar sau apeleaza la rude, prieteni, cunostinte.