| aurelgabriel a întrebat:

Buna Seara TPU!

Am o întrebare. Piate sa existe iubire intre un bărbat care este operator de producție și o femeie care lucrează la birou in alta companie, având în vedere că sunt doua funcții total diferite intre cei doi?
Poate exista relație de iubire intre cei doi?

Vă mulțumesc pentru răspunsuri!

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Iubirea nu tine cont de aspect, de varsta, de statut social, de ce zic alții. Cînd Cupidon își lansează săgețile, ea se întâmplă în orice condiții. Totul e ca cei doi sa nu bage in seama diferențele.

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate sa existe iubire, daca nu se pune problema "educatiei".
De obicei, cand se pun asemenea probleme, atunci a trecut deja iubirea.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Serviciul n-are legatura cu iubirea. Am vazut in viata mea (peste 60 de ani) muncitori casatoriti cu intelectuali, tarani cu profesori, etc

| aurelgabriel explică (pentru Salontanul):

Multumesc pentru raspuns.

| johnnny123 a răspuns:

Nu, este imposibil.

În absolut toate cuplurile din toată istoria omenirii, ambii parteneri au avut aceeși funcție la aceeași companie.

Pe bune acum, tu ai pus întrebarea asta în timp ce aveai o pungă de plastic pe cap care-ți tăia oxigenul?

Răspuns utilizator avertizat
| Eireann a răspuns:

Majoritatea oamenilor nu se casatoresc cu persoane de aceeasi profesie. Poate sa existe iubire, poate sa nu existe -dar jobul are putin de-a face cu asta.

| helpforyou a răspuns:

In mod sigur da. Daca te referi stric la barbat si la femeie.
Cum ai pus tu problema inteleg ca cele doua functii vor avea o relatie!

| haileewatson a răspuns:

De ce nu? Ce legatura are job-ul cu relatia dintre doi oameni?

| aurelgabriel explică (pentru haileewatson):

Iti multumesc frumos pentru punctul de vedere.

| AndreaDanci a răspuns:

Normal ca se poate sa existe.

| aurelgabriel explică (pentru AndreaDanci):

Multumesc frumos pentru raspuns.