| Cori_7775 a întrebat:

Credeti ca poate exista iubire platonica intre un barbat si o femeie?

Răspuns Câştigător
| dy a răspuns:

Da, iubirea adevarata este cea platonica, dar iubirea completa este cea totala! Deci e bine sa iubim platonic pana ce morala de sine ne permite sa intregim iubirea cu sexul!

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cu siguranta. Da mai putine batai de cap decat cea reala dar nu e la fel de frumoasa

| Narfundo a răspuns:

Calupaianjen mersi, daca nu erai uh nu stiam sa raspund, serios.Cred ca se poate, tot ce e posibil!

| Pedala a răspuns:

Pentru ce?

| Cristyn a răspuns:

Da, si sa vezi tu ce foc iese cand se intalnesc astia doi, ce se iubesc platonic ...uauuuuu...e ceva demential.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Iubirea platonica= iubire intre homosexuali, Platon la vremea lui era un homosexual care a intretinut relatii sexuale cu discipolii sai. Acest lucru ni l-o spus o profesoara din liceu, profesoara de filosofie.

| dyabollick a răspuns:

Exista iubirea platonica deoarece o femeie are nevoie extrema de ea.

| Costyzzz a răspuns:

Da,pentru ca simt asta