| didiDia a întrebat:

Buna seara TPU,

Ce parere aveti, este oare posibil sa ajunga sa te atraga o persoana despre care inainte (un an) ai crezut ca e neatragatoare? Este posibil ca faptul ca are un suflet foarte bun si este foarte inteligenta sa te determine sa o vezi mai placuta fizic si sa te simti atras de acea persoana? Sau din contra odata ce o persoana ti se pare neatragatoare, asa va ramane pentru totdeauna?

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Lizzu a răspuns:

Da, este absolut posibil. Timpul trece si descoperi multe lucruri pe care nu le-ai vazut la el/ea pana atunci.

Sa stii ca interiorul, bagajul pe care il are persoana, determina sufletul si creierul tau sa il /o vada cu alti ochi decat daca te-ai uita doar la "ambalaj" si atat. Ambalajul e irelevant.
Oamenii au ascunse atatea sub ambalaj ..si conglomeratul de cunostinte ale sale si felul in care ii este firea te atrag la acea persoana de fapt, chiar daca ai crede ca te atrage fizicul.

| didiDia explică (pentru Lizzu):

Multumesc mult, LiZa29.

| Lizzu a răspuns (pentru didiDia):

Cu placere happy

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice si oricand este posibil.Inimii,nu ii poti da ordine niciodata.

| karsivan a răspuns:

Da este posibil, parerea oamenilor se poate schimba brusc este suficent un gest, o chestie sa vezi intr+un om altceva decit ai crezut ca stii.

| Eufourikul a răspuns:

E totul psihologic de fapt, din acest motiv la inceput poate nu te atraga iar cu timpul devine invers...pentru mai multe detalii pvt me!

| TimeeaBtrx a răspuns:

Nu neaparat... poti prin unele trucuri sa-i sugerezi sa faco schimbare gen, poate va deveni chiar ft atragatoare epinde totul de abordare

| CiocolatăCuCăpșuni a răspuns:

Nu, concepția ta se poate schimba pe măsură ce cunoști acea persoană, prima dată când ai văzut-o pentru că nu are un fizic tocmai atrăgător nu ți-a plăcut, dar după ce o cunoști mai bine iți dai seama că e o persoană minunată, în ciuda aparentelor și începe să te atragă.

| Yukii987 a răspuns:

Da, sa stii ca aspectul interior conteaza la fel de mult ca cel exterior, si mie incep sa imi plac persoane cu care credeam ca o sa fim doar prieteni nimic mai mult dar dupa o vreme incepi sa le cunosti mai de aproape si incep sa te atraga fizicul cat si psihicul.

| DreyP a răspuns:

Desigur ca poti sa-ti schimbi parerea despre cineva cu trecerea timpului, faptul ca la inceput nu iti placea acea persoane sau chiar mai rau o urai, este datorita faptului ca ai vazut doar o parte din ea, iar acea parte te-a deranjat, iar cu trecerea timpului ai invatat s-o cunosti si ti-ai dat seama ca ai gresit, ca persoana neatragatoare de la inceput acum e persoana de care te-ai indragostit happy.
^.^

| didiDia explică (pentru DreyP):

Nu am zis nimic de ura. Am zis despre lipsa atractiei fizice.

| DreyP a răspuns (pentru didiDia):

Atunci daca totul se rezuma la atractie fizica, tu spui ca acum un an nu o vedeai chiar asa de atragatoare, iar acum cand ai descoperit acea latura din ea care te fascineaza (ca e inteligenta si are suflet bun), te atrage mai mult fizic.
Atunci e posibil or ca odata ce ai descoperit acele calitati in ea, nu mai esti asa de axat pe cum arata.
Ma tem ca nu are rost sa intrebi, lucruri pe care ai putea sa le deduci singur/a(sorry nu-mi dau seama dupa nick, dar presupun ca esti fata tongue).

| didiDia explică (pentru DreyP):

Nu ai inteles. Sunt fata si persoana din intrebare este barbat, insa cuvantul,, persoana'' este gen feminin, de aceea probabil s-a creat confuzie. Ca sa spun toata povestea: tipul e exceptional la caracter, dar nu ma atrage deloc fizic si ne stim de mai bine de un an. Eu eram curioasa daca e posibil sa ajung sa-l vad mai placut fizic datorita faptului ca e un om atat de bun la suflet (si foarte inteligent).

| DreyP a răspuns (pentru didiDia):

Acum totul are un inteles happy, practic problema ta e destul de usor de rezolvat,doar ca mai indus un pic in eroare la inceput.
Totusi inainte de ati raspunde,as vrea sa stiu,evident daca se poate,ce inseamna pentru tine fizicul unei persoane,iar prin asta vreau sa zic,ca persoanele care au un nivel de stima mai ridicat au grija de corpul lor,iar cele care nu o au fac exact contrariul.
Totusi as vrea sa stiu daca se poate, daca tu ca fata esti o fata care isi ingrijeste corpul (merge la fitness, alimentatie adecvata, sau ceva asemanator).
Poti raspunde prin comm sau pm, cum crezi ca e de cuviinta.
happy