| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara tuturor. Sunt baiat(25ani),acum cateva zile prietena mea(20 ani)a ramas singura acasa, parintii ei fiind plecati la tara, iar eu am mers la lucru pe tura de noapte,in drum spre lucru am vorbit la telefon cu ea, in timp ce vorbea cu mine la telefon mai vorbea cu o fata prin mesaje, cand dintr-o data am auzit ca a spus in soapta "mai incet" cand am auzit i-am spus pai nu esti singura? A spus ca ea nu a spus asta, ca nu am auzit eu bine (poate chiar nu am auzit bine)si sa mai termin cu geloziile astea si i-am spus bine ca esti cu altul in pat si i-am inchis. Imediat m-a sunat maicasa, relatia dintre ele este foarte stransa si vorbesc orice, maicasa fiind suparata mi-a spus ca ea nu ar face asta niciodata (fiind cu mine de trei luni) si ca ea nu a crescut o c***a si ca nu i-ar permite sa faca asa ceva, maicasa stiind chiar orice despre ea, maicasa si prietena mea fiind pocaite. Am sunat-o inapoi pe prietena mea, i-am spus ca vreau sa ne despartim si ca nu ma mai mut la ea, cand a auzit a inceput sa planga, dar pana la urma ne-am impacat. Acuma seara am venit la ea si facand dragoste mi-a spus in soapta "mai incet" maicasa fiind in camera de langa si sa nu ne auda, auzind din nou acel "mai incet" m-a pus pe ganduri din nou, nu cred ca mi-ar face asa ceva stiind cat a suferit in trecut din cauza baietilor si se poarta frumos cu mine, imi mai da bani cand nu am dar totusi nu sunt linistit. Cum as putea s-o fac sa-mi spuna adevarul sa se dea singura de gol?

6 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Îţi dă bani?laughing
Adică, ăăă, îţi plăteşte prestaţia? laughing)))

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ai talent la povestit.Eu am inteles urmatoatele.Ea este o fata mai usurica ca sa spunem asa, si maica-sa stie asta, si ar vrea sa te pricopseasca pe tine cu ea ca te-a vazut ca esti baiat bun.
Tu esti indragostit lulea de ea si te face pe degete.
Blondă, brună sau roşcată,
Soaţă sau nemăritată,
Slută sau fermecătoare,
Curva-i curvă până moare!

| pufulescu a răspuns:

Stii ceva... mai bine am incredere intr-o femeie decat sa am incredere in parintii ei! Nimeni de aici nu poate sa iti spuna clar " las-o " sau " stai cu ea " decat ca o parere aruncata pe net! Stai in continuare cu fata respectiva dar fi foarte atent cu ce face, si fi si mai atent cu faptele si gesturile parintilor, aia sunt viperele cele mari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are dreptate.Las-o mai incet.winking

| Geto201 a răspuns:

Salut. Am citit povestea ta si sincer m-a impresionat, mai ales ca ai avut curajul sa-ti spui necazul.
Daca crezi ca mai are pe cineva in viata ei poti vorbi cu ea, ai spus ca sunteti de 3 luni impreuna totusi in acest timp ati putut sa va cunoasteti cat de cat si sa prindeti incredere unul in celalalt.
Poti sa ii spui ca o iubesti si ca ai vrea sa iti spuna daca de ex. nu mai vrea sa fie cu tine, daca are pe inca cineva pentru. ca nu are rost sa va chinuiti sau(chinui respectiv).
Este bine sa vorbiti in relatie si sa fiti sinceri unul cu celalat.
SAU
Poti de ex. sa stai sa te gandesti la faptul daca ar fi sa fie adevarat cine ar fi?
Fostul? Un prieten de al vostru/al ei?
Oricum daca ar fi, sa zicem. Tu cand vorbeai cu ea la telefon si ai auzit "mai incet" asta inseamna ca el ar sti de tine.
Incerca totusi sa te uiti prin telefon asa gen te uiti pe la poze, pe la apeluri, pe la mesaje, pe facebook, messenger, sau ce folositi voi si te mai poti uita prin agenda telefonica si daca ii cunosti prietenii si vezi vreun nume cam ciudat nu ezita sa o intrebi ce e cu el, mai in gluma mai in serios.Mi se pare normal ca sa fii cu persoana respectiva si sa stii toate lucrurile astea. Chiar daca nu ii zici direct da sa vad mesajele, etc..etc. te uiti tu asa mai subtil fara sa bata la ochii.
SAU ar mai fi o varianta gen. Cand sti tu ca ea este singura gen cum a fost atunci si tu esti de ex 1 sau 2 sau chiar 3. Sa iti iei un liber si sa te duci gen sa ii faci o "surpriza". Ii zici hai ca plec la munca cutare. dar tu de fapt nu pleci si ea stiind ca e singura, daca ar fi sa il cheme pe X persoana acea la ea, ea mai ales stiind ca tu esti 3 sau 2 sau 1 si nu esti acasa. Ii faci o "surpriza".
Sincer daca ar fi sa fie adevarat ar fi foarte tragic pentru. tine. Dar poate chiar ti s-a parut. Dar chestiile astea incercale mai tarziu sa mai treaca o perioada sa nu bata la ochii pentru ca daca e adevarat chiar sa mai existe cineva in viata ei in afara de tine, or sa fie de acum inainte mult mai atenti cu tine daca intelegi ce vreau sa zic.
Daca vrei sa se dea singura de gol aici este mai dificil pentru ca depinde de tine, tu trebuie in primul rand sa o cunosti indeajuns de bine incat sa iti dai seama daca minte.
Am si eu cateva intrebari sa-ti spun, imi raspunzi daca vrei.
Este geloasa?(gen daca faci o gluma, azi am vb cu vecina care are 18 ani si e mare bunaciune de ex.) are vreo reactie?
Iese cu fetele in oras?(la sucuri, cafele, cluburi, etc.)-daca da, cu sau fara tine?
Cat de mult va petreceti timpul impreuna?(si daca mai e cineva cu voi gen. tu cu ea si cu inca o fata/baiat)
Daca ii sti parola de la facebook?(daca are)

| Boy91 a răspuns (pentru Geto201):

Este cam geloasa,zilele astea m-a cautat o fosta de a mea si s-a enervat sau daca primesc mesaj imd sare sa ii arat si se mai uita la mine in telefon,ea nu ii genu sa iasa in cluburi,ea tot acasa si la lucru, de cand sunt cu ea odata a iesit cu colegele si sunt sigur de asta, si doar noi doi singuri suntem fara prieteni, si petrecem mult timp impreuna, am vb cu ea si a spus ca ma iubeste si ca nu vrea pe altu si eu de ieri m-am mutat la ea