| kandaraki a întrebat:

sunt Adrian, as dori sugestii/propuneri - unde sa ies cu domnisoara la prima intalnire? mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Mergeti undeva sa mancati, undeva unde nu este extrem de multa galagie, dar nici prea multa liniste, un loc sa fie potrivit, sa puteti si sa va intelegeti, dar sa vorbiti si normal, nu sa fie nevoie sa vorbiti in soapta ca sa nu va auda nimeni.
Gaseste o masa intr-un loc mai retras, astfel incat sa stie ca aveti parte de intimitate, pentru ca daca este intre foarte multe persoane, si vrea sa-ti spuna ceva numai tie, o sa se simta stanjenita sa vorbeasca tare, si sa spuna tot ce are pe suflet.
Se poate sa mergeti si la cinema, nu trebuie sa fie neaparat o intalnire seara, intr-un loc, poate sa fie o intalnire de o zi, asta insemnand ca mergeti undeva sa luati masa, loc unde puteti discuta despre destule lucruri, nu uita sa o intrebi ce filme-i plac, pentru ca dupa, veti putea merge la cinema, ati avut timp sa stati face to face, acum e vremea de putina distractie, las-o pe ea sa aleaga filmul, sau alege ceva ce-i place mai ales ei, iar la final, o plimbare, ori printr-un parc, o conduci pana acasa, pentru ca dupa toate astea, o sa vada si ca esti o persoana cu care se poate discuta serios, care stie sa se comporte in public, dar si ca stii sa te distrezi, si sa iesi la un film, sau orice altceva.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la o plimbare în aer liber, la un film, la un pub, etc.
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai depinde de varsta voastra/de buget.
in parc/la suc/pizza/cofetarie/important ar fi sa comunicati sa vedeti daca sunteti pe lungimea de unda dorita, iar daca totul decurge bine, urmatoare iesire o lasi sa aleaga ea ce doreste sa faceti in acea zi
O seara bunahappy

| mona a răspuns:

La un suc si o prajitura

| BiuL a răspuns:

La o cafenea mai linistita, la o ceainarie. Undeva intr-un loc public dar totusi sa nu fie multa galagie sau aglomeratie sa puteti comunica.

| Seepty a răspuns:

O poti scoate la o pizza si un suc, o plimbare in parc ori la o cafenea.

| kandaraki explică:

E prima intalnire, nu vreau sa par disperat sau sa arat ca o vreau brusc si repede, cu timpul, la cinema nu merge, nu ne vom vedea face to face

| kandaraki explică:

La film din start nu, ne vedem seara si nu vreau din prima la fil, un local ceva - karaoke/pizzerie/restaurant ceva, asta ma gandeam...sa fiu misterios, semi indiferent si gentleman in the same time

| kandaraki explică:

Mersi la toti pentru sugestii :-)

| kandaraki explică:

Prima intalnire a decurs cu succes, urmeaza sa ma gandesc la a doua, unde as putea merge cu ea? ma gandeam la un bowling poate sau un film, ce ziceti?

| TPUuser199 a răspuns:

Intr-un loc mai retras, sa puteti vorbi mai mult. IDK.

| Lupas_Sergiu_1993 a răspuns:

La o cafea sau la un suc, la cinema, la restaurant depinde de tine