| sisi_3548 a întrebat:

Buna ...sunt baiat, am 14 ani si imi place de o fata de 12 ani... E draguta, dar nu stiu ce sa fac. Poate veti crede ca mi-am pierdut mintile si ca are doar 12 ani dar chiar nu stiu.Cum as putea intra in conversatie cu ea?big grin

10 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Tu glumesti? ce'are daca are 12 ani big grin, foarte tarewinking

pai presupun ca sunteti la aceeasi scoala, incearca prima data sa faci sa-si dea seama ca o placi si a pai sa intri in vorba cu ea,

mergi pe la ea prin clasa, priveste'o cat mai des big grin, zambesti si tu happy, mai o privire, ceva big grin. si cand o vezi in pauza poti sa o salui sa o intrebi ce facehee hee, sau in curtea noastra e un chiosc si ca sa mai intram in vb cu candva intrebam daca nu are 10 bani big grinhee hee -poate ti se pare aiurea, dar merge big grin, gasesti tu ce sa vb cu ea big grin, sau ceva despre profesori, vacante big grin, nu are nimic daca are 12 aniwinking, puteti avea subiecte in comun de discutat, muzica, jocuri, hobby-uriwinking kiss, multa bafta si sa nu ai emotii big grin, poti sa faci rost si de idul ei, daca crezi ca nu poti vb cu ea ...doar asa -pe mess. si apoi fata in fata big grin

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Ehh...eu la 16 ani am avut o prietenă care avea 13 ani. Nu e nu-ştiu-ce. Ai putea să îi faci rost de id, să mai vorbiţi, să vezi dacă ai ceva în comun cu ea, poate să o scoţi la un suc, nu e nimic scris în aşa ceva. Fă doar ce îţi spun instinctele (dar gândeşte-le prima datăwinking ).

| BabyPink a răspuns:

Întâi cere-i id-ul şi vorbiţi pe net. măcar vă mai cunoaşteţi.
Şi când crezi că e momentul potrivit, spune-i.
big grin

| OnWeed a răspuns:

Nu e nimic anormal, crede-ma. Si eu am 15 ani si imi place de o fata de 13 ani happy.

Pai fa rost de ID-ul ei, vorbeste cu ea, incearca sa afli cat mai multe despre ea, ce ii place si ce nu ii place. Iar dupa ce va cunoasteti mai bine incearca sa o inviti undeva.

Bafta.

| lydd a răspuns:

Vezi stai mai mult in preajma ei si vezi daca cat de cat o interesezi, fa-o sa inteleaga ca iti place si ajut-o in orice are nevoie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand are pauze mergi si tu in dreptul clasei, uita-te mai des la ea, asteapt-o cand iese de la scoala vezi ce ore are, intreab-o daca vrea sa-i oferi spre ascultare cd-uri, din astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre ce sa vorbiti? despre hanah montana? despre ultima carte citita? problema e, nu ca are ea 12 ani, ci tu, ai numai 14.esti prea mic pentru ea ca prieten.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In niciun caz nu ti-ai pierdut mintilelaughing, pur si simplu unii baietii sunt atrasi de fetele mai mici decat ei. Poi incearca sa vorbesti cu prietene de ale ei si sa iesiti mai multi impreuna, cand ramaneti doar voi doi, vorbesti cu ea ca si cum ai placea-o, ii ceri parerea in legatura cu niste filme, muzica blabla. gasesti tu.si m-ai pe la sfarsit ii zici ca o placi.ar putea sa fie multe modalitati prin care ai putea sa ii zici, dar nu te cunosc si nici pe ea, asa ca asta ar fi valabila pentru majoritateawinking.

| daniella_4528 a răspuns:

Daca esti mai indraznet vb cu ea si dai sfaturi incearca sa fii cit mai aproape de ea fratele meu i-a facut si un cadou chiar daca ea nul stia pina atunci iar pe urma vb pe net.si el are doar 11 ani, iar ea14

| lavygirl94 a răspuns:

Eu iti recomand sa nu-i arati inca ca o placi iar daca nu o cunosti pune pe cineva sa va faca cunostinta si apoi ii ceri id-ul sa vorbiti dar pana atunci asteapta