| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la un liceu tehnic(unde 90% sunt baieti) si imi place o fata insa nu stiu daca si ea ma place. Sunt un baiat serios, nu sunt genul ala de baiat care sa fumeze sa se drogheze in + foarte timid si finut, nu stiu cum sa o impresionez si mi-e teama de refuzul ei. Fata aceea pare foarte de treaba, draguta si corecta adica nu vagaboanta. Cum as putea intra intr-o conversatie cu ea? De unde stiu ca ma place?

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Ar trebui sa abordezi altfel, parerea mea:
1. Intai de toate, incearca sa iti iei mintea de la ea.
2. Incearca sa incepi sa vorbesti cu ea. Sunt multi baieti care o pandesc. Faptul ca esti mai la locul tau, poate fi interesant pentru ea.
3. Intreaba direct spunand ca iti este teama de refuzul ei.

Insa, ar trebui sa ai mereu in minte ideea ca acea fata poate nu te place deloc, sau nu esti pe placul ei sau tipul ei de baiat, nu de alta, dar ti-ar fi dat deja niste zambete.

Asa ca, cu greu, incearca sa nu te astepti la nimic de la ea. Si nu vei fi dezamagit la refuz. Ba intr-un fel te vei simti eliberat, pentru ca stii ce directie sa iei.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu are cum sa fie dupa dorinta ta, tu esti prea finut, chiar si pentru o fata foarte de treaba.

| djdani2010 a răspuns:

Vorbeste cu ea pe facebook.
daca nu ii sti facebookul, cere-il.Dar sa NU ii ceri numarul de telefon, va crede ca esti disperat, si te va refuza din prima happy
Vorbeste cu ea si gaseste niste subiecte de discutie.
Dupa ce va cunoasteteti o perioada invit-o undeva.