| anonimusa44 a întrebat:

sunt baiat si sunt intr-o mare dilema si as vrea niste sfaturi! Sunt la facultate in anul II.De vreo cateva luni (2-3) am petrecut mai mult timp cu o colega de grupa(mentionez ca stau la camin si ea la fel).Am petrecut foarte mult timp impreuna si am inceput sa am sentimente fata de ea si sa imi placa foarte mult.Cred ca ma place si ea(dar are prea mare orgoliul sa o zica) deoarece imi raspunde pozitiv la toate chestiile..adica glumim radem ne tachinam in cea mai mare parte a timpului..Problema este ca ea are prieten de 4 ani de zile si este si primul ei iubit.Inca nu am vorbit despre(chestia asta ca o plac si ca vreau ceva mai mult cu ea) deoarece cred cu tarie ca daca ii spun din orgoliul ei care il are m-ar "refuza" si mi-e teama sa nu o pierd de tot.E foarte delicata situatia asa ca orice sfat e binevenit.(daca se poate in privat sa le primesc). fara rautati si

11 răspunsuri:
| horansgang a răspuns:

Pai din moment ce e o relatie de 4 ani... e ceva, mai bine nu te bagi. happy

| ANONIM5677654 a răspuns:

Chiar vrei sa strici o relație de 4 ani? Fete mai sunt destule. Ăsta este părerea mea.

| Andreeasps a răspuns:

Imi e sila de baieti ca tine sincer iti spun! Esti atat de inconstient incat te bagi intr-o relatie care ar putea devenii definitorie pentru cei doi. Mai bine nu iti citeam intrebarea!

| Divy a răspuns (pentru Andreeasps):

Cel puțin nu ai citit-o a doua oară că a mai pus-o o dată după ce a primit răspunsuri asemănătoare ^_^

| anonimusa44 explică (pentru Divy):

Nu inteleg ce vrei sa zici

| anonimusa44 explică (pentru Andreeasps):

Sila? esti penibila

| Divy a răspuns (pentru anonimusa44):

Ai pus întrebarea de trei ori, ție ți-ar conveni să ai o relație de 4 ani cu o fată și să apară un băgăcios ca tine care vrea să o strice?
Ți-am spus eu și alții să nu le strici relația, e chiar așa greu de înțeles și legat de silă să ști că tu ești cel care ești penibil.

| anonimusa44 explică (pentru Divy):

Daca nu am primit raspunsuri normal ca am pus-o de mai multe ori..bagacios nu sunt deloc..nu ai citit deloc ce am scris eu mai sus..mai citeste o data si dupa aia te pui si dai cu parerea..si cu ce sunt penibil? repet citeste intrebarea din nou si dupa vorbim..cu stricatul relatiei nu are nicio legatura

| Divy a răspuns (pentru anonimusa44):

1 La toate trei întrebările ai primit răspunsuri și tot nemulțumit ești. -.-'
2 Băgăcios ești că din ceea ce descrii tu pare că ai vrea să ai o relație împreună cu ea deși ști că are prieten
3 Vrei un sfat și ai primit destule nimeni atât fată cât și băiat ar vrea să apară cineva penibil care să le strice relația mai ales dacă e una de durată
Și cu ce anume are legătură? Că oricum ai privi ce ai scris tu are legătură cu asta
Uite sfat renunță să mai vorbești cu ea și caută pe cineva pentru tine, care să fie singură și să-și dorească o relație.
Ști cum văd primești o grămadă de răspunsuri și nu faci altceva decât să învinuiești, și singura persoană pe care ar trebui să o învinuiești ești tu.

| anonimusa44 explică (pentru Divy):

Daca nu ne-am tachina si nu ar flirta cu mine..nu as avea nicio problema si mi-as vedea de viata mea si sa ''caut o persoana singura care sa isi doreasca o relatie'' asta vreau sa subliniez ca se simte si ea bine in preajma mea. daca nu mi-ar transmite asta o lasam balta demult.

| James_Lara_1993 a răspuns:

Hmm! daca inca are iubit, eu iti propun sa nu te bagi.Ea il iubeste de inca e cu el... daca ii vei spune ca o placi, probabil vei strica prietenia tinand cont de faptul ca are o relatie.Asteapta pana in momentul in care se va desparti de el(daca se desparte de el o face pentru ca ii place de altcineva, iar acel cineva poti fi chiar tu).
Si cu orgoliu, daca iubesti il lasi, il depasesti si faci ce zice inima.