| CriSs20 a întrebat:

Buna! Sunt cu un tip de aproape 2 luni. La inceput m`a atras, dar acum nu-l mai suport, nu pot sa tin la el pentru ca inca il iubesc pe fostul. Vb frumos cu mine, se poarta frumos, ma iubeste pentru ca mi-a demonstrat o, dar vreau sa ma despart de el si nu stiu cum. mi-ar fi simplu sa-i spun Ne despartim si gata, dar mi`e ca dupa aceea nu ma mai lasa impace. De asta am nevoie de un motiv, cu care sa-l pot tine departe de mine. Cum sa fac?

Răspuns Câştigător
| Fifylici a răspuns:

Nu are rost sa lupti pentru cazuri imposibile si gata.Iti faci rau tie dar si lui dandu-i impresia ca il iubesti.Mai devreme sau mai tarziu va afla ca nu il iubesti, asa ca mai bine fi sincera cu el explica-i ce simti asta este cel mai rational si valabil motiv.

5 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Dupa 2 luni crezi ca te iubeste? O sa-ti demonstreze daca te iubeste, sau nu, dupa ce te vei desparti de el.
Consideri ca merita sa te joci cu sentimentele lui, si sa stai cu el. dintr-un motiv banal? Cat crezi ca vei putea sta langa el, daca mintea si sufletul il respinge? Nu mai bine esti corecta cu el acum, cat lucrurile nu sunt complicate? II spui adevarul, merita sa stie adevarul, atata timp cat sunteti prieteni.

| simona_2792 a răspuns:

Prima data... fa o diferenta intre actualul si fostul.si gandeste`te bine daca merita pune`ti intrebarea dc te`ai despartit de fostul? si in plus in 2 luni `n`ai cum sa iubesti o persoana eventual sa te indragostesti gandeste`te daca o sa mai gasesti vre1 tip ca actualul pentru ca rar mai existata baietii care sa iubeasca sh sa demostreze si au am trecut prin ce treci thu dar m`am gandit de 2 ori inainte si acum sunt fericita cu actualul nuh cu fostul... el nuh merita bafta>big grin

| Madalyn a răspuns:

Asa a fost si intre mine si fosta prietena, doar ca eu am simtit-o si am lasat-o in pace. nu am mai sunat-o, nu a mai auzit de mine... La un moment dat vroia sa ne impacam ca cica am fost singurul care am acceptat-o cum asa cum este insa la mine cand zic fost, fosta ramane happy
Ti-as recomanda sa ramai cu cel actual sa nu-ti para rau mai tarziu! Din moment ce l-ai numit pe fostul. fostul. inseamna ca ceva s-a intamplat si nu cred ca vrei sa se repete. poate chiar mai rau!

| mee_4833 a răspuns:

In niciun caz nu-i spune direct ca vrei sa va despartiti. S-ar putea sa-l ranesti extrem de tare. Mai raceste putin relatia cu el. Incearca sa te indepartezi de el treptat. Dar chiar nu poti sa-l iubesti? Poate chiar merita baiatul. Nu te mai gandi la fostuloh go on. Dar in fine, e decizia ta. Mult succes:*>big grin

| baiatuucupizzza a răspuns:

Spune-i ca nu mai este atrasa de el si ca iti pare rau si ca vrei sa va despartiti fara nici o cearta(frumos)