| gabygabriela123 a întrebat:

.sunt Gabriela.13 ani..nu de mult m-am certat cu cea mai buna prietena mintind-o.i-am spus ca am fost cu un baiat si ea l-a intrebat daca e adevarat si el a zis ca nu...mi-am cerut scuze de o mie de ori dar ea nu imi raspunde.ce ar trebui sa fac sa ma ierte?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Cheam-o odata cu tine afara si spune-i in detaliu (fara ABSOLUT nicio minciuna) de ce a trebuit sa minti. Explica-i situatia si cere-ti multe scuze la ea spuanandu-i ca nu o sa o mai minti. Si chiar sa nu o mai faci ca daca reuseste sa te ierte acum, data viitoare nu va fi la fel.

| cristi10grei a răspuns:

O sa intaleaga ea cu timpul nu te stresa

| IrinaChill a răspuns:

Buna. O fi ea cea mai buna prietena a ta insa nu trebuie sa te simti atat de inferioara ei!
Doar pentru ca ai vrut sa o impresionezi o data si ea a descoperit ca ai mintit-o nu este capat de lume. Mai ales pentru ca ti-ai cerut scuze "de o mie de ori" cum ai zis tu, insa era suficient doar o data. Invata sa devii putin mai indiferenta si independenta din acest punct de vedere, fericirea ta sa nu depinda de prezenta anumitor persoane in viata ta. Stiu ca ai doar 13 ani dar lumea este foarte rea in zilele noastre.
Sper ca te-am ajutat, Gabriela!