| GabriellaGabylv a întrebat:

Buna sunt fata..am pus ieri o intrebare cam la fel inasa o mai pun odata...acum cateva zile m.am certat cu bff.ul meu deoarece am mintiit.o adica i.am spus ca am fost cu un baiat..si ea l.a intrebat daca e adevarat insa mi.a promis ca nu il intreaba...si baiatul i.a zis ca nu iar acum amandoi ma urasc si baiatul ma injura si rade de mine impreuna cu toata clasa...o iubesc pe simona si i.am cerut scuze si ei si lui...ce sa facc? ca simona sa ma ierte iar el sa nu ma mai batjocoreze...plss cititi tot... ofer funda

Răspuns Câştigător
| lovecats123 a răspuns:

Sti ce? imi place sa fiu doctor de suflet asa ca iti voi da un sfat... Faptul ca ai mintit-o pe prietena ta nu a fost tocmai un lucru prea frumos.Sincer...toti oamenii mai gresesc si probabil ai avut un anumit sa faci asta dar mai rau este ce a facut ea.Nu s-a tinut de promisiune si in plus din vina ei baiatul acela rade de tine.Crede-ma ca acela nu merita efort si pur si simplu ar trebui sa uiti de el si sa gasesti niste replici cu care sa-l dobori.Tu ar trebui sa te impaci cu bff-ul tau pentru ca v-ati certat dintr-o prostie.Stiu cum e caci si eu am patit-o si chiar am regretat ca ne-am certat. Daca intardevar ea tine la tine te va ierta cum si tu o vei ierta pentru ca si ea a gresit aici. Spune-i niste lucruri sincere si explica de ce ai montit-o.Va intelege. bafta mai si sa nu te mai certi cu ea

2 răspunsuri:
| cristi10grei a răspuns:

Incerca sai atragi atentiea ei si pe ala ignora-l ca si cum nu ar fi pe lume ai sa vezi in cateva zile nu se mai ea de tine daca nul bagi in seama happy si cu ea incerca sa vorbesti. dar sincer acum nu as vedea problema ei pote sa supart motivul ar fi ca poate simona il place pe acel baiat ca altfel nu sar supara happy

| GabriellaGabylv explică:

Va multumesc pentru raspunsuri.o sa va ascult sfaturile si incerc sa ii explic motivul pentru care am facut.o...ea s-a suparat ca am mintit.o dar si ea il place pe baiaat