| valerica9721 a întrebat:

sunt indragostita de iubitul prietenei mele celei mai bune si nu stiu cum sa-i spun ma tem ca o sa ma rida.Prietena mea ma combinat cu un baiat dar nu simt nici un sentiment la el si nu stiu cum sa-i dau calosii ca sa nul ranesc.Doresc sa ma despart de el dar nu sunt sigura ca imi voi gasi o pereche, ce sa fac nu stiu cum sal lepad pe ala si sa-i spun lu iubitul prietenei ca il iubesc.Deseori se uita la mine si zimbeste isi mai aduce aminte momente din copilarie despre mine si el.Ce sa fac va rog ajutati-ma! Dau funda...

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

In primul rand, asta nu e o intrebare de "Cariera" happy In al doilea rand, daca nu-ti place un tip nimic nu te poate obliga sa stai cu el, daaaaaar... nu se face niciodata sa te bagi intr-o relatie existenta, mai ales daca e vorba si de o prietena, e cea mai urata chestie pe care i-o poti face, sa-i spui prietenului ei ca-ti place de el. Eventual poti vorbi cu el daca nu vor mai fi impreuna, dar pana atunci nu se face asa ceva. Daca ai fi prietena mea si ai face asa ceva ai cam avea probleme serioase cu mine laughing Nu este moral, nu este sanatos, gandeste-te tu ce parere ai avea daca ti-ar face tie asta prietena ta, cum te-ai simti?

| valerica9721 explică (pentru mixxjim):

Ok mersi de rs dar eu l-am lepadat pe cela si iubitul prietenei singur mi-a propus intilnire deodata a spus ca pe ea nu o iubeste ci doar pe mine

| Shobo91 a răspuns:

Sincer sa fiu,nu ar fi trebuit sa continui daca nu ti-a placut stilul lui,acum gaseste o metoda "blanda" prin care sa-l indepartezi, dar inainte de a o face, mai gandeste-te putin, fiinda poate pierzi ceva ce in viitor iti vei dori, bafta!

| crystiyna a răspuns:

Buna! fata eu te invat de bine, incearca sa-ti stapanesti impulsurile, daca ea este prietena ta atunci ai sa regreti mult daca "ii furi iubitul" iti spun din proprie experienta. aa si daca te decizi sa fii cu el asta inseamna clar ca renunti la prietena ta. Gandeste te daca ea ti-ar face lucru asta (cat de deprimata, ranita si dezamagita ai fi?) Retrage-te cat mai ai timp! Si mai gandeste ca acest baiat daca ii face chestia asta ei poate sa ti-o faca si tie la un moment dat! Cine iti garateaza ca dupa 1, 2 luni nu va despartiti? Treaba ta, dar de abia atunci vei realiza ca a fost doar un moft! Acum tu decizi.