| Lavinja a întrebat:

Bună.
Sunt însărcinată în 3 luni jumătate.
Ieri m-am forțat un pic am făcut un efort mai mare și pe seară m-a luat o durere groaznică sub burtă și niște înțepături din când în când.
Mai spre dimineață a început să-mi curcă sange gros mai deschis și mai inchis la culoare...
Ce ar însemna asta?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai auzit de medic? Ai timp sa stai pe TPU?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai voie sa faci efort ca pui in pericol viata fatului, mergi urgent la ginecolog sa te consulte. Stai linistită 9 luni pana nasti

| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa te duci la medic de urgenta, fiindca in primele luni de sarcina sangerarea are risc mare de pierdere a fatului.
Fugi nu mai sta, fugi la spital daca medicul ginecolog nu raspunde.
sanatate multa si nastere usoara!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacănu tergi la medic, riști să mori.

| Freya1 a răspuns:

Nu e ok sa faci efort mare în sarcina, asa ca e bine sa consulți medicul.Nici o sângerare nu prevestește ceva de bine dacă nu ești de născut.

| iulia0514 a răspuns:

Înseamnă că trebuie să mergi la medic urgent

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Fugi la ginecolog, pe timpul sarcinii trebuie sa fii mai rezervată la efort.

Orice sangerare ieșită din comun, trebuie comunicata medicului ce monotorizeaza sarcina.