| Biancasata a întrebat:

Bună! Sunt intr-o relație de 9 luni cu un băiat..la început totul a fost frumos, exista sex, afecțiune chiar m-am mutat la el, iar acum lucrurile între noi s-au răcit..sex foarte rar, afecțiune puțină. In schimb il simt ca nu vrea sa ne despărțim, dar s-a distanțat. Si eu sunt o fire geloasa, ce am făcut unele exagerări dar vreau sa îndrept situația sa revină vechile lucruri ca la început, sa existe iubire...cum pot sa fac asta? Sa îl influențez, sa il apropii din nou. Credeți ca mai poate fi ceva între noi sau trăiesc intr o relație toxica?

10 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nașpa
A vrut menajera gratis csf

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Poate doar s-a acomodat cu tine iar tu te gandesti prea mult. De unde stii ca nu te mai iubeste? Realizezi ca o relatie e "lovey-dovey" doar la inceput? Ai putea totusi sa detaliezi mai mult, eu doar mi-am dat cu presupusul in baza "informatiilor" care reies din intrebarea ta, posibil sa fi ratat tu vreun detaliu cheie. Altfel, ca sa fiu sincer, nu inteleg de ce ai crede ca aceasta este o relatie toxica.

| Dintrebare a răspuns:

Din ce povestesti, da pare o relatie toxica si sortita esecului. Dar numai voi stiti exact ce traiti acolo. Ce poti sa faci este sa comunici cu el, sa afli ce isi doreste, sa discutati daca va doriti amandoi un viitor comun si daca relatia poate fi indreptata sau nu. Nu trebuie sa incerci sa il "influentezi". Asta nu e o gandire sanatoasa. Gadeste-te si tu clar ce probleme ai, unde ai gresit etc. Daca el s-a indepartat inseamna ca ceva s-a intamplat acolo, intreaba-l si discutati. Asta e singura solutie. Degeaba stai si presupui tu si faci scenarii si planuri singura.

| CodrutElian1990 a răspuns:

E o zicala: "Gelozia strica casnicia". Orice relatie este precum focul: la inceput foc puternic, daca nu valvataie, apoi un foc potolit si apoi un foc mognit.
Si sa nu uiti: acuzatiile pe nedrept sunt atat de dureroase, incat descurajeaza si pe cea mai puternica persoana. Eu unul nu as putea sa traiesc cu o femeie geloasa.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Catrice):

Nu-ti dai seama ce prostie ai spus?

Bula
| Bula a răspuns:

Baiatul ori s-a plictisit de tine, ori are pe alta /altele.

| cristimihailov a răspuns:

Poti sa incerci sa legi din nou relatia. Va ramane insa nodul.

Mai bine punct si de la capat.

| Zuzu1991 a răspuns:

Il trezesti cu oral, ii spui ca il iubesti toata ziua, stai dezbracatata toata ziua, etc.
de cand are nevoie o femeie de sfaturi cum sa trateze un barbat sa se simta implinit... macar dpdv sexual?!?

| Nouvel a răspuns:

Cred ca toxica incepi sa devii tu pentru el.
Nici o relatie nu se bazeaza doar pe sex si giugiuleala. Mai trebuie sa si munciti, sa mai faceti ceva in casa aia. De ce te-ai mutat la el daca nu vreti sa faceti o familie? Sau crezi ca toata viata va fi numai sex? Cum va veti hrani? Vor apare copiii. Ii veti neglija pentru sex?

| Biancasata explică (pentru Nouvel):

Dar nici asa indiferent si rece sa se comporte...nu am zis ca nu îmi doresc o familie dar nu știu ce vrea de ce se comporta asa...ii ofer afecțiune și iubire iar el ma respinge ce sa ii fac