| muziclive a întrebat:

Am 23 de ani și sunt cea mai mare proastă...
În urmă cu 3 ani am avut curajul de a renunța la o relație toxică ce-mi aducea doar negativism. La scut timp, am intrat într-o relație, care continuă până în prezent. Totul funcționează perfect, mă tratează exemplar, imi oferă atenți, îmi face mereu cadouri, imi arată iubire... Însă, cu toate că am acceptat despărțirea de fostul iubit și mi am asumat noua relatie, în mai, anul trecut, am acceptat să mă văd cu fostul pentru a clarifica "situatia dintre noi". ( amandoi eram in noi relatii, dar conexiunea nostra nu se consumase). După ce m-am văzut cu el (fară să existe intimităti, doar am discutat), am început să am gânduri de despărtire. El mi-a declarat iubire la momentul respectiv, ba chiar, următoarea perioada se comporta cu mine ca si cum am fi impreună și nu pot să spun că nu-mi plăcrea. S-acomportat mult mai frumos atunci când eram împreună. Într-adevăr, mă simțeam bine. Am continuat să întreținem discutia, până în august, când el s-a mutat cu actuala lui. După mutare, când i-am dat un mesaj în care îi spuneam că mă deranjează situatia creată de noi și că ar trebui să luăm o decizie, s-a comportat ca si cum nimic nu s-ar fi întâmplat si ca el isi respecta noua relatie. M-a făcut să mă simt josnic... De atunci mă gândesc la el, inconștient. CONSTIENTIZEZ că nu este bine, dar mereeeu îmi apare în gând. Cum pot scăpa de asta și să mă axez pe relatia mea. Vă rog, nu judecati, am nevoie de un sfat.

Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iarta-ma, dar chiar ca esti proasta.
Ai o relatie buna, frumoasa, esti respectata si apreciata si tu te duci dupa un golan si insisti sa clarific ce?
Ceva ce nu ar trebui sa mai existe intre voi, deloc, nici telefoane, nici intrevederi, nimic.

Nu am sa inteleg niciodata de ce alergati dupa gunoaie, cand sunteti tratate urat si maltratate, si insistati sa va distrugeti relatiile bune, ganad efectiv cu piciorul la un posibil viitor fericit.

Ma rog, viata iti da alternative si daca tu insisti, alegand golanul, apai nu-i vina nimanui de anii de suferinta care te vor astepta, fiindca este doar alegerea ta.

| muziclive explică (pentru Violleta2022):

Accept ce spui, sincer. Dar eu nu imi inteleg starile. De asta am si pun aceasta intrebare cu anonim. Cand m-am vazut cu fostul NU A EXISTAT VREUN CONTACT : nici sexual, nici sarut si nu as avea de ce sa mint aici, pentru ca nu ma cunoaste nimeni. Pur si simplu e ceva legat de energii. Si da, stiu ca iubitul meu e mult mai bun decat el si merita tot ce e mai bun, de aceea vreau sa stiu ce se intampla cu mine. Ma las de trecut si vreau sa fiu cu iubitul meu pana la final, ori ne despărtim pentru a intelege ce se intampla cu mine. Cu fostul, e clar, nu o sa ne inpacam niciodata, pentru ca nu suntem unul pentru celalalt. S-a vazut, s-a simtit. Dar vreau sa-mi inteleg starile, de aceea am si pus intrebarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Știi ceva: eu cunosc un popor care este pesimist:
ESTE POPORUL PORTUGHEZ!?
Mai mult voiam 30 de concubine Americance, Brazilience și Româncele.
Nu intenționez să mă căsătoresc cu niciuna dar vreau multe concubine pentru iubire, dragoste, pupici, mângâieri, atinsul în pârți intime cu mână și un pic de sex.
Mie nu îmi place sexul, mie îmi place iubirea.
Să folosești cineva nu mai pentru sex e foarte urât.
Sexul când e destul nu e bine.

| Celdrept a răspuns:

La Red -light district o să ajungihee hee
Cu plăcere happy

| CatenaccioStyle a răspuns:

Unele chiar sunteti prostute de-a binelea ca sa fiu elegant. Nu il meriti pe actualul, el cu siguranta merita pe cineva mai bun big grin.

| Elena1Irimia a răspuns:

Nu esti proasta draga, nu te mai desconsidera, aici e mana indiferentei, nu te insela in urma aparentei, dar in final, da esti o proasta...o proasta mare...calibru 7.62mm. Trebuie sa regandesti total viata si cum o vezi - Cu Multa Iubire Irimia

| Carilas a răspuns:

Din ce ai explicat tu reiese că el a căutat doar să se răzbune pentru faptul că l ai părăsit atunci și se pare că i-a și ieșit. Treaba e in felul următor: tu ai iubit, el are iubită și pe deasupra "era o persoana toxică" drept pentru care l ai părăsit. De ce te ai întoarce la el daca l ai lăsat din acest motiv? De ce ți ai înșela iubitul daca stai de atâta timp cu el? Și mai ales, de ce intrați în alte relații imediat după ce ați ieșit dintr-una, emoțional fiind încă f implicați în cea veche? Vrei un sfat mai puțin plăcut dar moral și sănătos pe termen lung? Lasă l in pace sa și vadă de viața lui cu iubita lui, iar tu ar trebui sa te desparți de băiatul cu care stai acum, pentru că esti conștientă ca nu te mai atrage din moment ce ai inceput sa fii atrasa din nou de fostul, nu? Am incercat sa fiu cat de imparțial am putut având în vedere că am pățit să mă impac cu fosta care m-a părăsit, a doua oară ieșind un rahat și mai mare laughing) și că și tu ești toxică, nu doar fostul laughing)