| CristiGood a întrebat:

sunt un baiat de 15 ani si vreau sa va intreb ce ar trebui sa fac/ cum sa ma comport pentru a face fericita persoana de langa mine.Cum ar trebui sa decurga o relatie frumoasa?

Răspuns Câştigător
| Céline7 a răspuns:

Depinde ce iti doresti de la ea happy Eu una i-as cumpara ceva dragut,cum ar fi un ou kinder! Nu rade,la mine a functionat mereu. Ziceam ca am o surpriza pentru el, si cand intreba despre ce e vorba, spuneam ca nu stiu inca daca sa i-l dau...si ma mai gandesc. Pe parcursul intregii intalniri ma tot intreba si pana la urma i-l dadeam laughing Era amuzant pentru ca nu am mintit cu nimic,oul se numeste..."cu surprize"!
Cred ca ar trebui sa o inviti la film sau la un suc undeva prin oras (Mc Donalds ar fi ok,sau unul din locurile din Mall),sau daca orasul tau are patinoar, invit-o la patinoar. E iarna, si o plimbare s-ar putea sa nu ii placa. Fetele sunt mai friguroase decat baietii.
Daca exista un Mall la tine in oras ar fi perfect. Acolo mereu gasesti ceva de facut...important e sa faceti ceva dar sa si puteti vorbi,exceptie facand filmul (daca nu prea vrei sa vorbesti si totusi sa iasa bine intalnirea). Intra cu ea in magazine,uitati-va la haine,comentati moda,etc. Afla ce ii place,muzica,haine,filme,carti. Daca chiar iti place de ea,incearca sa-ti amintesti ce ai aflat despre ea si documenteaza-te. Sa aveti lucruri in comun va ajuta in primul rand sa fiti prieteni,si prietenia e baza oricarui fel de relatie.
PS: fa multe glume, dar nu exagere. Incearca sa nu spui bancuri ci sa o tachinezi sau sa comentati un personaj pe care amandoi il antipatizati. Si NU UITA sa ii faci complimente. Daca iti place ceva la ea, nu uita sa ii spui. SUCCES!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| alexandru1991 a răspuns:

De exemplu la mine nu sunt probleme. Ca sa ai o relatie frumoasa trebuie sa tii cont si de parererile prietenei, ascult-o, incearca sa o intelegi, iubeste-o si fa-o sa sse simta iubita, incearca sa nu o dezamagesti sau sa o inseli. Acum depinde si de stilul vostru de viata, dar nu e exagerat de greu. Fiti naturali.

| ionutz_3878 a răspuns:

Mi-a dat profa de fizica un proiect despre Unde Seismice si nu prea stiu unde gasesc,ma ajutati? va rog frumos, sunt disperat, vreau sa iasa cat mai bine!

| alexandru1991 a răspuns (pentru ionutz_3878):

Asta ii zici tu prietenei tale sa se simta iubita si fericitalaughing...scuze nu m-am putut abtinelaughing