| ShadowGhost a întrebat:

Buna T.P.U.Imi place de un baiat, si am aflat ca si el ma place dar eu sunt o fata timida si nu stiu ce sa fac.Imi puteti da si mie niste sfaturi multe va rog cum pot sa ma dau la el e.t.c. Cele mai bune sfaturi primite primesc funda.Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| AdeeVonSmile a răspuns:

Eu zic ca il lasi pe el sa te descopere in totalitate exact asa cum estii, rabdarea conteaza. Daca intr'adevar te place va veni momentul cand ti-o va spune.Bafta!

5 răspunsuri:
| DomnisoaraLove a răspuns:

Esti timida. Probabil ca de asta te si place, nu esti ca toate celelalte cu tupeu, e satul de fete "indraznete". Timiditatea ta l-a atras probabil. Fi tu insuti, si asa o sa te placa mai mult. Daca te dai la el, poate te crede ca pe celelalte. Indiferenta ta, ii va starni interesul si mai mult. Lasa-l pe el sa faca primul pas.Paa! kiss

| kasty a răspuns:

Pai daca si el te place este mai simplu sa-l lasi pe el sa faca primul pas.
daca totusi vrei sa-l faci u...intra in grupul lui de amici, afla ce-i place... intreaba-l despre PC ceva, ca orice baiat e imposibil sa nu stie
lasa timiditatea, ca nu are rost
si el este om ca si tine

| aleesiaa a răspuns:

Daca tu esti timida si nu vrei sa faci primul pas; lasa-l pe el sa il faca; dar daca el la fel de timid ca tine si nu vrea nici el sa faca pasul incearca sa te dai si tu putin la el(cand trece pe langa tine fai si tu cu ochiul sau poti sa-i zambesti frumos asa ii arati ca si tie iti place de el sau cand va apropiati mai mult tranteste-te si tu in el usor si apoi cere-i scuze si spune-i ca nu l-ai vazut; el o sa isi dea seama ca ai facut-o intentionat si data viitoare o sa se tranteasca si el in tine in semn de''te plac''

| bianca1319 a răspuns:

Pai asa sunt si eu si cand mi-a placut un baiat am inceput sa vb k el despre chestiile care ii plac apoi i-am cerut nr de tel mi la dat apoi id si la un moment dat am inceput sa vb k el despre un baiat care imi place si na si el ma placea si a zis daca ar vrea sa ne combinam si am zis da asa ca succes...