| Gqiqjqkqkq a întrebat:

Bună! Tatăl meu este foarte strict in privința mea când vine vorba de relații. Am fost impreună cu iubitul meu anul trecut, doar cateva luni, el stiind ca am o relatie, doar ca au fost doar cateva luni si nu ne vedeam asa des incat să implice cunoasterea parintilor.Acum suntem iar impreună, este un baiat foarte bun, facem un an de cand ne-am impacat, eu i-am cunoscut parintii si el a cunoscut-o pe mama mea, insa pe tata nu. Tata nu vrea sa-l cunoasca, desi s-ar intelege perfect cu el, crede ca daca am o relație o să mă mărit si că el nu este pregatit sa am eu o relație. Spune ca sunt prea mică (16 ani).Nu pot vorbi deschis cu el de chestia asta pentru ca se enerveaza iar apoi se supara ca nu vorbesc cu el de asta.Ce pot face sa-l fac pe tata sa nu mai fie atat de strict cu subiectul ăsta?

3 răspunsuri:
| geoconda a răspuns:

Așa e, esti mica. Vezi ti de scoala

| Saiko10 a răspuns:

Este normal sa ai relatii la varsta ta, numai nu fa chestii de lunga durata, casatorie, sau sa ramai insarcinata. pentru chestiile astea mai trebuie sa astepti. daca nu vrea sa il intalneasca pe prietenul tau asta este, nu il intalneste, nu vad de ce conteaza asa de mult.

| alinmihai1099877 a răspuns:

Bă fetițo sunt 3 chesti mari si late

1. Acepți condițiile lui maicăta si lui taicătu căt timp esti în casa lor.
2. Ori pleci de acasă (nu sfătuiesc pe nimeni să facă asta e doar un sfat care merge doar 20% unor oamenii )
3. Sau te desparți de el daca o sa te intrebe de sex la 16 ani ai tăi ( mai zic încă odată concentreazăte pe școală/liceu/facultate ca o sa fi ceva mai tărziu si un lucru nu zic de rau doar îci dau un sfaturii care merg la 43% din persoane )