| Img2313 a întrebat:

De trei luni am inceput sa vorbesc cu un băiat. Un băiat pe placul meu(nu bea, nu fumează, nu vorbește urat etc). Două săptămâni am vorbit pe messenger apoi ne-am văzut..De atunci vorbim in fiecare zi si ne vedem aproape in fiecare zi, iesim împreună, mai si dormim împreună. Lucruri care sunt normale intr-o relatie. Ideea este ca el nu ma consideră iubita lui si nu inteleg care ar fi problema, iar cand vreau sa deschid subiectul ezita sa vorbeasca despre asta. Oare mai are nevoie de timp sa ma cunoască mai bin sau e nehotărît încă in privinta mea? (Mentionez ca nu e genul de băiat care sa vorbeasca cu o fata doar pentru relații intime)

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate nu vrea o relatie inca

| mentholinks a răspuns:

N-ai auzit de friends with benefits? Asta sunteti voi. Nu vrea obligatii.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Pe langa ce ti-au spus ceilalti, iti pun si eu o intrebare: Te-ai gandit ca poti fi doar un paravan?

| Necunoscut112 a răspuns:

E o problemă acolo mai mare decât ne putem imagina noi. Dacă nu vrea să vorbească despre asta, sigur are ceva serios de ascuns şi ia decizia de a nu mai, vorbi cu el. Dacă ţine la tine, îţi va spune motivul real pentru care nu îşi doreşte o relaţie cu tine. Până atunci nu-ţi face prea multe speranţe şi nunte implica foarte tare.

| HadesSs a răspuns:

Cum ai ajuns la concluzia ca nu sta doar pentru relatii intime crezi ca dupa 3 luni cunosti un om?laughing Poate mai are pe cineva in afara de tine si cu tine sta doar pentru sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E gay.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu vrea o relatie cu tine...ar trebui sa discuti deschis cu el asta.

| Alfred0703 a răspuns:

El e pe placul tau, dar tu esti pe placul lui?

| DorelExpertu a răspuns:

E clar, tu esti amanta.

| VICTORTPURO a răspuns:

Nimeni din noi nu iti poate spune cu exactitate care este motivul sau de la care respinge acest fapt, numai el singur stie de ce si care este cauza, sunt posibilie multe variante care au fost supuse aici, eu zic sa ai o discutie serioasa cu el pe acest subiect, daca tot nu doreste sa discute, poti sa ii dai de inteles ca relatia voastra ia sfarsit, pentru ca sincer asta nici nu poti numi o relatie cand cineva din voi doi este infidel si nu poarta aceleasi sentimente, adica nu simtiti amandoi in aceeasi masura acea placere/iubire/dragoste, trebuie sa afli neaparat, deoarece sa traiesti asa in ganduri si intrebari tot nu este ok.

| Img2313 explică:

Și da... aproape nimeni nu a înțeles situatia.e ceva normal dacă nu cunosti persoana in viata reală, ci doar din o descriere de câteva cuvinte confused

| Anonima555 a răspuns:

Dacâ ezită asta poate pentru că e timid și poate îi e greu poate să spună ce simte.Fă tu primul pas poate e prima lui relatie si îi este teamă să nu iasa ceva prost.