| Mysteryossa a întrebat:

am si eu nevoie de niste sfaturi: acum ceva timp mi-am inselat iubitul(doar am vb si m-am intalnit de cateva ori cu altul si m-am pupat o singura data,nu altceva) si pana la urma i-am spus adevarul pentru ca ma simteam foarte prost stiind ca l-am inselat.el ma iubeste enorm si s-a impacat cu mine, chiar daca eu m-am comportat urat cu el in tp in care ma vedeam cu celalalt sad.
as dori sa imi dati cateva idei despre ce as putea face ca sa ii dovedesc ca imi pare rau si ca nu o sa mai fac asa ceva, pentru ca intr-adevar chiar imi pare rau si nu vreau sa mai existe certuri intre noi.suntem impreuna de un an si 9 luni si ne-am facut multe planuri de viitor, dar stiu ca el nu mai are incredere in mine acum sad. cateva idei, va rog?:X

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca nu mai are incredere, dupa ce ai facut. Astepata doar timpul poate sa ii readuca increderea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea nu e ce sa faci ca sa mai aiba incredere in tine, intrebarea este daca meriti sa mai aiba incredere in tine. Raspunsul, evident, este nu! Desigur, oamenii sunt slabi, drept dovada ca te-a acceptat cu toata ca l-ai inselat. Va trebui sa te obisnuiesti cu ideea ca nimic nu va mai fi la fel, chiar daca te iarta, stie ca nu mai poate avea incredere in tine.

| Mysteryossa explică (pentru anonim_4396):

Faza este ca si el a facut exact la fel vara trecuta.a vorbit si nu cu o fata ci cu 3..si a plecat un week-end cu una..au fost multe lucruri urate si din partea lui..si eu l-am iertat atunci.si acum aproape ca nici nu mai pomenesc de "aventurile lui"...nu inteleg de ce nu poate trece si el peste sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mysteryossa):

"aproape" e cuvantul de baza. De fiecare data cand face ceva ce nu-ti place, iti amintesti de ce a facut in trecut. La fel va reactiona si el de acum inainte. Aveti o relati bolnava, bazata pe infidelitati si minciuni.

| Ichnat a răspuns:

In primul rand poti sa ii atragi atentia ca tu i-ai zis nu el a aflat... daca nu-ti parea rau nu ii ziceai tongue
Incredere pe deplina in tine n-o sa mai aiba niciodata ("Increderea se pierde o singura data") sad Spune-i ca-ti pare rau si nu vorbiti prea des despre trecut lasa viitorul sa intre in sufletul vostru! happy

| Mysteryossa explică (pentru Ichnat):

Pai eu incerc sa nu mai aduc in discutie dar el mereu ma intreaba daca sunt sigura ca nu s-a mai intamplat si altceva(adica daca m-am culcat cu el)

| Ichnat a răspuns (pentru Mysteryossa):

Nu cred ca era necesara paranteza... happy Atunci no spui cum trebuie! Spune-i "da-ul" ferm, nu mai pune si alte comentari pe langawinking ca sa fi convingatoare

| Alexaaandraaa a răspuns:

Spune ce simți, el este tottul pentru tine și nu vezi viitorul fără el. Dacă te iubește își va recăpăta încrederea. Succes! puppy dog eyes Pup!:*

| bengalezu a răspuns:

Pai daca il iubesti asa tare de ce l-ai inselat? odata ce ai facut asta te vei abtine un timp dar cand o sa va certati sau ceva o sa cauti alinare in alta parte si normal sa nu mai aiba incredere.asa sunteti voi fetele dupa ce ne raniti va intoarceti la noi si dupa nu prea acceptam sau deloc si spuneti ca toti sunte la fel pai cine va pune sa faceti din astea