| LonleyHart14 a întrebat:

Buna TPU ajutati-ma si pe mine ca nu stiu ce sa fac... sunt in clasa a IX raman corigenta,la mate, chimie, fizica si biologie cum sa le zic parintilor mei? va rog raspundeti urgent va rog! (cum sa le zic si cum sa fac sa nu mai fie suparati parintii mei pe mine va rog mult de tot)

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa le zici cumva, altfel chiar vei ramane la toate aceste obiecte. Parintii tai vor vorbi cu profesorii, si vei trece cum necum, insa nu ascunde asta! Da, poate vei fi certata la inceput, dar asta e... la chestii din astea nu e de gluma. Spune-i mai intai mamei tale, daca tu consideri ca tatal tau este mai dur. Mai ai o saptamana de scoala, incearca sa inveti, sa le arati si parintilor si profesorilor ca meriti sa treci, vor fi suparati... Da, asta e adevarul : vor fi suparati, insa nu pentru toata viata. La mate, da, e greu sa iti indrepti media, insa la bio poti face un proiect, intreaba ce sa faci ca sa treci, la chimie la fel, chiar si la fizica. Nu va fi simplu, dar merita incercat! Succes, si nu te descuraja, se mai intampla! happy

Răspuns utilizator avertizat
| spaghetty a răspuns:

Ti-a trebuit clublaughing
Nu stiu ce sa spun oricum le-ai spune tot suparati vor fi deci..Mai bine le zici acasa decat sa afle la scoala si sa faca scandal acolo:-s

Răspuns utilizator avertizat
| oompaloompa a răspuns:

Vorbeste cu profesorii despre situatia ta, invata bine, ca sa te poata asculta si sa iti mareasca media!

| prima a răspuns:

Poat emai intii vb cu profesorii poate inveti cite vo 4 teme ....esti a 9 cred ca nu ai nevoie de asa note

parintilor spune-le ca o sa inveti bine in simestru 2 promitele ..cumva

| LonleyHart14 explică:

Dau funda si vot

| Schloss a răspuns:

Buna. Uite o solutie: daca esti curajoasa si nu ti-e frica sa infrunti realitatea (lucru care te va ajuta foarte mult pe viitor, pentru ca o corigenta nu-i mare lucru in comparatie cu ce-o sa te astepte dupa) te duci intr-o seara in care sunt amandoi acasa, ii iei de-o parte si le spui ''Mami, Tati, trebuie sa vorbesc cu voi, am ceva probleme la scoala''. Direct si fara sa fii speriata, le explici ce s-a intamplat, de ce ai ajuns in punctul asta (am neglijat unele materii fara sa-mi dau seama ce avea sa se intample), cum mai poate fi indreptata situatia si apoi te scuzi. E foarte important sa-ti recunosti vina, sa nu te ascunzi si mai ales SA NU MINTI! Minciuna dezamageste cel mai tare orice parinte, inseamna ca nu ai incredere in ei. Probabil te vor certa dar nu te ingrijora, mereu vei ramane copilul lor si mereu te vor iubi neconditionat!

| LauraToaderLauraToaderLauraToader a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa le spui ca o sa invat foarte mult data viitoare, nu este un lucru foarte grav. Daca o sa le spui cu frumosul parinti tai o sa inteleaga, chiar daca vor fi suparati putin pe tine dar cu timpul o sa uite