| cinezicebinezice1 a întrebat:

Bună!
Sunt foarte indecisa cu profilele de liceu, mai am 2 luni pana la admitere si nu stiu unde sa merg.
Mie imi place foarte mult romana si matematica, sunt buna la istorie si geografie, la chimie si bio sa zicem ca merge ok, engleza nu prea imi place, iar la fizica nu stiu efectiv NIMIC
Daca ma duc la filo, pierd matematica, care chiar imi place.
Daca ma duc la mate info, probabil raman corigenta la fizica.
Daca ma duc la stiinte, la bio si chimie nu cred ca o sa ma descurc prea bine, iar la fizica raman corigenta.
Ajutați - mă vă rog cu niște sfaturi!

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Probabil cel mai intelept ar fi sa alegi prima varianta, unde ai materii la care nu ramai corigenta.Dar ar trebui sa alegi profilul in functie de meseria pe care vrei sa o practici pe viitor.Chiar nu te atrage nimic?

| blairelovesmusic a răspuns:

Mai intai trebuie sa te decizi ce meserie vrei sa practici. Dupa ce ai ales meseria, alege profilul. Succes!